Specialistai visose šalies ligoninėse vertins epidemiologinę situaciją

Siekiant valdyti rizikas ir užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimui, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) pavesta aktyviai stebėti, vertinti epidemiologinę situaciją visose šalies ligoninėse. Pirmiausia dėmesio turėtų sulaukti tos ligoninės, kuriose jau buvo nustatyta infekcija, bei teikiančios slaugos paslaugas.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, praktika parodė, kad ne visos gydymo įstaigos ir ne visada tinkamai užtikrina infekcijų kontrolę, nesiima reikalingų priemonių apsaugoti darbuotojus ir pacientus.

„Šių įvertinimų tikslas nėra kažko bausti. Atvirkščiai – tai yra specialistų pagalba tam, kad būtų užkirstas kelias tokioms situacijoms, kokios užfiksuotos keliuose Lietuvos regionuose, kartotis. Pirmiausia specialistams pavesta pradėti nuo tų įstaigų, kur gydomi rizikos grupių pacientai, kaip, pavyzdžiui, slaugos ligoninės“, – sako A. Veryga.

Taip pat operacijų vadovo sprendimu numatyta, kad tais atvejais, kai ligoninėse nustatomi koronavirusinės infekcijos protrūkiai, turi būti atliktas protrūkio tyrimas, teikiama visa reikalinga specialistų pagalba.

Kartu nustatyta, kad tos įstaigos, kurių darbas nutrauktas dėl infekcijos išplitimo, paslaugas vėl teikti galės tik leidus NVSC, bet ne anksčiau nei 14 dienų po paskutinio koronavirusinės infekcijos atvejo nustatymo.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: