Sugeneruota daugiau kaip 591 mln. ES skaitmeninių COVID pažymėjimų

Šiandien Europos Komisija paskelbė ataskaitą dėl ES skaitmeninio COVID pažymėjimo ir jo įgyvendinimo visoje ES. Iš ataskaitos matyti, kad ES pažymėjimas yra labai svarbus Europos atsako į COVID-19 pandemiją elementas – sugeneruota daugiau kaip 591 mln. pažymėjimų. Šis pažymėjimas, apimantis skiepus nuo COVID-19, tyrimų rezultatus ir informaciją apie persirgimą, padeda piliečiams saugiai keliauti, taip pat jis yra labai svarbus remiant stipriai nukentėjusią Europos turizmo pramonę. ES skaitmeninis COVID pažymėjimas yra sėkmė pasauliniu mastu – juo nustatytas pasaulinis standartas ir šiuo metu tai vienintelė tarptautiniu lygmeniu jau veikianti sistema. Prie sistemos prisijungė 43 šalys keturiuose žemynuose, o per ateinančias savaites ir mėnesius jomis paseks dar daugiau šalių.

Kaip savo 2021 m. pranešime apie Sąjungos padėtį kalbėjo Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen, ES skaitmeninis COVID pažymėjimas yra ženklas, kad „kai veikiame išvien, esame pajėgūs veikti greitai.

ES skaitmeninio COVID pažymėjimo sistemos sėkmė iliustruota skaičiais:

  • ES valstybės narės išdavė daugiau kaip 591 mln. ES skaitmeninių COVID pažymėjimų
  • 43 šalys jau yra prisijungusios prie ES sistemos: 27 ES valstybės narės, 3 Europos ekonominės erdvės (EEE) šalys, Šveicarija ir 12 kitų šalių bei teritorijų. Į Europos Komisiją iš viso kreipėsi 60 trečiųjų šalių, kurios nori prisijungti prie ES sistemos. Be jau prisijungusiųjų, su 28 iš jų vykdomos techninės diskusijos.
  • Oro transporto sektoriui labai naudingas ES skaitmeninis COVID pažymėjimas, kuris pradėtas naudoti kaip tik laiku, vasaros kelionių piko laikotarpiu. Tarptautinės oro uostų tarybos (ACI Europe) asociacija pranešė, kad 2021 m. liepos mėn. bendras keleivių srautas, palyginti su 2020 m. liepos mėn. padidėjo daugiau nei dvigubai. ACI Europe šį pokytį sieja su ES skaitmeninio COVID pažymėjimo diegimu ir kelionių apribojimų sušvelninimu.
  • Remiantis Europos Parlamento „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, maždaug du trečdaliai (65 proc.) respondentų pritarė tam, kad ES skaitmeninis COVID pažymėjimas yra saugiausia priemonė laisvai keliauti po Europą COVID-19 pandemijos metu.
  • 20 ES valstybių narių, taikydamos papildomą nacionalinį teisinį pagrindą, ES skaitmeninį COVID pažymėjimą taip pat naudoja savo vidaus reikmėms, pavyzdžiui, žmonėms patekti į didelio masto renginius ir restoranus, kino teatrus bei muziejus.
  1. sveikatos tinklebus tęsiamas techninis darbas siekiant pagerinti ES skaitmeninio COVID pažymėjimo sistemos funkcijas. Europos Komisija toliau dės pastangas, kad prie ES sistemos prisijungtų dar daugiau šalių, bendradarbiaus su ES valstybėmis narėmis techniniu lygmeniu, kad būtų įgyvendintas reglamentas dėl ES skaitmeninio COVID pažymėjimo, taip pat kreipsis į ECDC ir Europos vaistų agentūrą (EMA) dėl rekomendacijų dėl atitinkamų pokyčių, susijusių su moksliniais įrodymais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: