Sulaikyti iš Latvijos įvažiavę du vilkikai su rekordine cigarečių kontrabanda

Tikėjęsi pasinaudoti sudėtingesne situacija pasienyje, kontrabandininkai įsitikino, kad Lietuvos muitinė ir teisėsaugos institucijos ir toliau užtikrina valstybės ekonominių pažeidimų prevenciją.

Ketvirtadienio vakarą Marijampolės apskrityje muitininkai sulaikė du vilkikus, kuriais gabenta rekordinė – daugiau nei 4 mln. eurų vertės cigarečių kontrabanda.

Ketvirtadienio, kovo 19 d., pavakarę Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Kauno teritorinės muitinės pareigūnai Marijampolės apskrityje sulaikė du Latvijos piliečių vairuojamus krovininius vilkikus su puspriekabėmis – šaldytuvais. Iš Latvijos teritorijos įvažiavę užsienio piliečiai deklaravo, kad viena automašina gabena šaldytų uogų, o kita – koldūnų krovinį. Tačiau vos patikrinus mašinas, iškart paaiškėjo, kad oficialiai deklaruotų prekių nėra nė pėdsako – abi puspriekabės buvo pilnutėlės nelegalių baltarusiškų cigarečių „NZ“.

Kontrabandos vežėjai, matyt tikėjosi pasinaudoti sunkmečiu ir vylėsi nesusidurti su teisėsaugos institucijų kontrole. Tad savo krovinį gabeno ypač įžūliai, nepastebėta nė menkiausio bandymo rūkalus užmaskuoti. Aklinai sukrautas cigarečių dėžes pareigūnai išvydo vos pravėrę abiejų puspriekabių duris.

Preliminariais duomenimis mašinose rasta 2520 dėžių (1 mln. 260 tūkst. pakelių) cigarečių, jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais, gali siekti iki 4, 62 mln. eurų.

Tai didžiausia kontrabandinių cigarečių siunta šiemet, sulaikyta Lietuvos muitinės pareigūnų.

Abu vilkikų vairuotojai, Latvijos piliečiai buvo sulaikyti dviem paroms, o MKT Kauno skyriuje padėtas ikiteisminis tyrimas dėl nelegalaus disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros II-ojo Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai. Padedant Kauno apygardos prokuratūrai, šiandien operatyviai bus sprendžiamas klausimas dėl sulaikytųjų asmenų suėmimo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: