Šunims, kaip ir žmonėms yra svarbi sveika mityba

Sunku žinoti, nuo ko pradėti renkantis šunų maistą. Kokių ingredientų reikėtų ieškoti? Kokių ingredientų reikėtų vengti? Ar turėtumėte gaminti naminį šunų maistą? Kaip ir žmonės, šunys yra tai, ką jie valgo, o subalansuota mityba padės užtikrinti, kad jūsų šuo bus laimingas ir sveikas daugelį metų. Tyrimai rodo, kad nauja, veterinarijos gydytojo patvirtinta dieta daro didžiulį poveikį šuns savijautai. Tyrimai rodo, kad dieta, pagrįsta geriausiais visaverčio maisto ingredientais, apsaugo nuo širdies ligų, gerina miegą, gerina smegenų veiklą, skatina kailio augimą bei padeda jam blizgėti ir netgi padeda jūsų šuniukui geriau miegoti.

Trys sveikiausi šunų maisto ingredientai 

Jūsų šuns maistas turi būti ne tik šviežias, bet ir subalansuotas. Daugelis šunų savininkų daro nekaltą klaidą, gamindami savo šuns maistą namuose, manydami, kad tai yra natūraliausias būdas, tačiau tokiu būdų jie  netyčia atima iš šuns esmines maisto medžiagas, kurias parduoda šunų maisto gamintojai savo produkcijose. Kokybišką maistą ne tik šunims, tačiau ir kitiems savo augintiniams galite rasti https://epet.lt/, mat čia viskas ne tik apie gamintoją, bet ir apie jo parduodamą produktą yra surašyta aiškiai ir informatyviai, jog jūs žinotumėte ką perkate ir liktumėte patenkinti tuo ką įsigijote.

Kalbant apie komerciškai pagamintą šunų maistą, dažnai rasite sveikų ingredientų ir priešingai, daug kitų sunkiai ištartų užpildų su potencialiai pavojingais priedais. Atminkite, kad kai skaitote šunų maisto etiketę, ingredientai visada yra išvardyti pagal svorį, tad ieškokite kuo daugiau gerų dalykų viršuje, kurių svoris didžiausias ir  būtinai venkite maisto su nepažįstamais žodžiais. Pagrindiniai trys šunų maisto ingredientai yra šie: mėsa, angliavandeniai, vitaminai.

Mėsa – nenuostabu, kad mėsa yra svarbiausia jūsų šuns mitybos dalis. Kiekvienas šuo yra skirtingas, tačiau bendra taisyklė yra ta, kad jūsų šunų maistas turi būti 30 proc. su mėsa, mat ji padeda šunims išlaikyti sveiką svorį ir stiprina raumenis bei sąnarius senstant. Antras ingredientas yra angliavandeniai – Iš karto po mėsos eina angliavandeniai, kurie yra labai svarbūs. Angliavandeniai yra daržovėse, vaisiuose ir ryžiuose, jie suteikia šunims energijos ir yra svarbi subalansuotos mitybos dalis. Soja, kukurūzai ir kviečiai laikomi žemesnės kokybės ingredientais, o daugelis šunų yra jautrūs šiems ingredientams, todėl geriau ieškokite angliavandenių, tokių kaip moliūgai, kopūstai, ryžiai ir uogos.

Paskutinis, tačiau ne prasčiausias ingredientas yra vitaminai – šunys reikalauja, kad jų maisto šaltiniuose būtų vitaminų, įskaitant vitaminą A, B, vitaminą D, vitaminą E, vitaminą K ir choliną. Nors šuo didžiąją dalį savo vitaminų poreikių gali gauti iš natūralių maisto šaltinių, kartais šunims būna duodami specialūs papildai į kuriuos įeina vitaminai, gerinantys jo savijautą, tačiau jei jūsų šunų maistas yra „visavertis ir subalansuotas“, jums nereikia papildomai duoti papildų, nebent tai rekomenduotų veterinaras.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: