Organizatorių nuotr.

„Surink Lietuvą“ pristato turizmo sezono iššūkį: „Surink Lietuvą. Apžvalgos bokštai“

Ar įsivaizduojate koks nuostabus kraštovaizdis atsiveria nuo aukščiausio Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokšto? Ar matėte smegduobėse tyvuliuojančius ežerėlius, kuriuos tarsi iš paukščio skrydžio galima apžvelgti nuo Kirkilų apžvalgos bokšto Biržų regioniniame parke? Į šiuos klausimus tikrai galėsite atsakyti, aplankę Lietuvos saugomų teritorijų apžvalgos bokštus – žada „Surink Lietuvą“ komanda.

Ieškantiems iššūkių vasaros atostogoms Lietuvoje, „Surink Lietuvą“ komanda, bendradarbiaudama su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba, kuruojančia mūsų krašto nacionalinius ir regioninius parkus, pristato savarankiško keliavimo rinkinį – Surink Lietuvą. Apžvalgos bokštai“

Rinkinyje jūsų laukia išskirtinio dizaino Lietuvos žemėlapis su apžvalgos bokštų koordinatėmis ir trumpais aprašymais, 22 apžvalgos bokštų ir 60 Lietuvos floros ir faunos lipdukų. Šio rinkinio turėtojai ne tik galės aplankyti apžvalgos bokštus, pasigerėti unikaliais saugomų teritorijų kraštovaizdžiais, bet ir susipažinti su mūsų krašto biologine įvairove, pažins saugomų teritorijų lobius.

„Saugomos teritorijos – pačios vertingiausios ir gražiausios mūsų krašto vietos, – primena Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovė Diana Rakauskaitė. – Apžvalgos bokštai buvo statomi tam, kad lankytojai galėtų suvokti unikalų bei mozaikišką Lietuvos kraštovaizdį – upių ir upelių kilpinėjimus, slėnius ir aukštumas, ežerų virtines ir miškų masyvus. Kviečiame ne tik aplankyti nacionalinių ir regioninių parkų apžvalgos bokštus, bet pasidomėti ir kitomis saugomų teritorijų vertybėmis.“

Pristatant keliavimo rinkinį ir saugomas teritorijas planuojama informacinė kompanija „Surink Lietuvą“ socialiniuose tinkluose. Verta paminėti, kad dalis surinktų lėšų bus skirta būtent saugomoms teritorijoms.

„Dar vieną keliavimo iššūkį sukūrėme, nes vis kažko naujo prašė mūsų keliautojai, kurie jau „surinko“ Lietuvą. Tad apžvalgos bokštus pasirinkom, kaip priemonę pritraukti keliautojus į saugomas teritorijas, kadangi Lietuvoje nėra kalnų, tai bent koks žvilgsnis iš aukštesnės vietos lietuvius traukia. Kviesdami aplankyti bokštus sugalvojome, kad keliautojai gali ne tik pasižvalgyti iš aukščiau, bet pabandyti surasti ir kitus saugomų teritorijų lobius, kuriuos pavertėme spalvotais lipdukais. Tikimės, kad šis mažas rinkinys leis keliautojams atverti dideles pažinimo į gamtą duris, – sakė „Surink Lietuvą“ autorė Lina Baublienė.

„Surink Lietuvą“ projektas, kuris skatina keliauti ir pažinti visą Lietuvą bei kaip to įrodymą surinkti Lietuvos magnetukų žemėlapį, vyksta nuo 2018 m. Šiuo metu magnetėlius galima įsigyti ir e-parduotuvėje, savo lokaciją pasižymint GPS pagalba, o tai smarkiai palengvina keliautojų, mėgstančių lankytis gamtoje, galimybes „surinkti“ visą Lietuvą. Šis projektas siūlo ne tik keliones, bet ir stalo žaidimus, o savo socialinių tinklų sekėjus džiugina vis naujais Lietuvos atradimais ir maršrutais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: