Dainius Dundulis. ELTA / Josvydas Elinskas
D. Dundulis skeptiškai vertina valdančiųjų planus kovai su biurokratija: nauja maisto kainų institucija tik gilintų problemas
Prekybos tinklo „Norfa“ vadovas Dainius Dundulis sako, kad kairiųjų Vyriausybės planai prižiūrėti maisto kainas reikštų tik dar didesnį biurokratinio aparato augimą. Anot verslininko, jau dabar yra kainų kontrole užsiimančių institucijų, o naujos įstaigos įtraukimas tik gilintų esamas problemas.
„Šiandien yra plius minus 3 valdiškos agentūros, kurios užsiiminėja kainų kontrole, kurios prie tam tikrų valdžių atsirado, bet jos nebuvo uždarytos, tai dabar bus ketvirtoji. Tai palaukit, mes kalbame apie biurokratiją, mes kalbame yra biudžetus, mokesčius – čiagi pinigų švaistymas“, – pirmadienį „Žinių radijui“ kalbėjo D. Dundulis.
„Kaip ir tas Žemės ūkio duomenų centras – tai gerai, pataisykit uždavinį jiems ir tegul jie žiūri – dar vienos reikia?“ – klausė jis.
„Norfos“ vadovas sako netikintis valdančiųjų užmojais mažinti biurokratiją ir perteklinį reguliavimą. Jo teigimu, valdžios sektoriaus darbuotojų skaičiai su kiekviena valdžia tik didėja, nepaisant to, kad daugybėje kritinės svarbos sektorių jau dabar trūksta darbuotojų.
„Netikiu. (…) Kaip gali tas pats, kuris turi mažinti, pjauti savo šaką? Jis pats save turi nusibausti – ar įmanoma taip?“ – klausė jis.
„Su kiekviena valdžia tam tikru procentu viešasis sektorius mums priauga, ir kas yra įdomiausia, pas mus jau šiuo metu trūksta sveikatos darbuotojų, mokytojų, teisėsaugininkų, kur dursime ten, kur mums reikia sukurti produktą, ten trūksta darbuotojų, o procentas pastoviai didėja“, – aiškino D. Dundulis.
Verslininkas tikina, kad perteklinio reguliavimo mažinimas padėtų valstybei sutaupyti ir sumažinti mokesčių mokėtojo patiriamą naštą. Jis siūlo Vyriausybei atsakyti į klausimą, kokių darbų visuomenei reikia, ir jiems teikti prioritetą.
„Susinaikinti perteklinius dalykus, kurių išvis mums nereikia kaip visuomenei. Labai daug dalykų sukurta tam, kad sukurti darbo vietas, o mes kaip visuomenė ką gaunam?“ – aiškino jis.
Viename iš Gintauto Palucko Vyriausybės programos punktų numatoma, kad nauja valdžia prižiūrės ir, jei reikės, reguliuos maisto kainas. Numatoma, kad siekiant sąžiningo prekybos tinklų elgesio su pirkėjais bus stebimi prekių antkainiai, o, pastebėjus nepagrįstas kainas, taikomi reguliaciniai mechanizmai.
Taip pat šiuo tikslu Seimui gruodžio pradžioje buvo pateikta Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos” iniciatyva sistemiškai stebėti būtiniausių prekių ir paslaugų kainas. Šiomis Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pataisomis siūloma, kad būtiniausių maisto produktų, prekių ir paslaugų kainų tendencijas reguliariai analizuotų Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA).
Dominykas Datkūnas (ELTA)
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!