KTU Panevėžio fakultetas siūlo koncentruoti aukštąjį mokslą į regionus

KTU Panevėžio fakultetas siūlo koncentruoti aukštąjį mokslą į regionus, pavyzdžiui, Panevėžyje galėtų būti informaciniai ir technologiniai, Šiauliuose pedagoginiai, o Klaipėdoje Jūrų mokslai. Toks pasiūlymas jau pasiekė Vyriausybę.

Apie tai, kad Lietuvoje būtinos ir neatidėliotinos švietimo reformos kalbama jau ne vienerius metus. Regionai drastiškai reorganizuoja bei mažina mokyklų skaičių, tačiau kol kas nėra aišku, koks likimas laukia kolegijų bei universitetų. Šiuo metu įstaigos teikia pasiūlymus. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas siūlo regionuose aukštąjį mokslą išgryninti pagal poreikį ir galimybes.

Dekanės teigimu, toks Fakulteto siūlymas yra pagrįstas ir naudos turėtų atnešti ne vienam regionui, juolab, kad tam pritaria ir savivaldybių vadovai, Panevėžio regiono verslininkai, mokyklos.

Specialybes, kurias koncentruoti į vieną regioną siūlo KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas, rengia ir mieste esanti Panevėžio kolegija. Tačiau atsisakyti tam tikrų studijų programų, kolegija neketina. O ir į norimą informacinių ar technologinių mokslų specialybę Panevėžio kolegija galėtų priimti daugiau studentų, nei jų priima dabar, tad neįstojusieji turės šansą mokytis norimos profesijos aukštojoje mokykloje tame pačiame mieste.

Šiuo metu pasiūlymas aukštųjų mokyklų tinklą optimizuoti pagal regionų poreikius yra išsiųstas Vyriausybei. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto vadovų žiniomis, pasiūlymų švietimo sistemos tobulinimui Vyriausybė šiuo metu yra gavusi net kelias dešimtis.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: