Pixabay nuotr.

Lošimo spąstuose atsidūręs vyras ėmė paskolas kitų asmenų vardu, dengė kreditus ir vėl lošė

Teismas paskelbė nuosprendį kaltinamajam I. K., kuris, norėdamas lošti iš pinigų, panaudojo giminaičių ir pažįstamų asmens dokumentų duomenis, jų vardu atidarė banko sąskaitas ir ėmė paskolas. I. K. apgaule paėmė beveik 43 927 eurus, kuriuos teismo sprendimu turės grąžinti bankui, dar 161 600 eurų kaltinamasis pasikėsino paimti. Teismas kaltinamajam I. K. skyrė 60 parų arešto bausmę, kurios vykdymas atidėtas 1 m., skiriant intensyvią priežiūrą.

Kaltinamasis I. K., neteisėtai, neturėdamas teisėto pagrindo, panaudojo dešimties nukentėjusiųjų asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, suklastojo ir panaudojo sutartis dėl banko sąskaitų atidarymo ir vartojimo kreditų. Kaltinamasis pirmą nusikalstamą veiką padarė ne vėliau kaip 2021 m. rugpjūčio 31 d., paskutinę – ne vėliau kaip 2021 m. spalio 15 d.

Vyras kitų asmenų vardu atidarydavo banko sąskaitas, sudarydavo vartojimo kredito sutartis ir kitų asmenų vardu imdavo paskolas. Tačiau pirmiausia reikėdavo gauti asmens dokumento duomenis ir to asmens nuotrauką, todėl I. K. prisimanydavo įvairių istorijų. Kaltinamasis ketindavo dalimi gautais pinigais dengti anksčiau paimtus vartojimo kreditus, kuriuos ėmė vieną po kito. Tą pačią dieną vieno asmens vardu paimdavo po kelias paskolas. Sumos įvairios – 1 200 eurų, 2 100 eurų, 6 200 eurų. I. K. bandydavo paimti ir daug didesnes sumas – 29 000 eurų, 72 500 eurų, tačiau nepavykdavo, nes bankas paraiškas atmesdavo.

Kaltinamasis I. K. kaltu prisipažino. Jis nurodė, kad nusikalstamas veikas padarė turėdamas priklausomybę lošimams. Kaltinamasis sakė, kad iš pinigų pradėjo lošti prieš 5–6 metus. Pradėjo nuo krepšinio statymų, vėliau lošė kortomis internetinėse svetainėse stambiomis pinigų sumomis. Kai pradėjo pralošinėti, dvigubino statomą pinigų sumą. Kaltinamasis nurodė, kad pinigus naudojo iš gaunamo savo darbo užmokesčio. Kai nebeužteko uždirbamų pinigų, pradėjo imti kreditus. Vėliau skolinosi iš pažįstamų, draugų, bendramokslių, giminaičių. Pinigus pastariesiems žadėdavo netrukus grąžinti. Vėliau atsidarė sąskaitą viename banke, paėmė paskolą, kurią greitai išleido. Supratęs, kad tame banke paimti paskolas labai paprasta, nusprendė paimti paskolas savo artimiausių giminaičių, pažįstamų, buvusių bendradarbių vardu.

Kaltinamasis I. K. nukentėjusiųjų asmens dokumentų duomenis ir nuotraukas gaudavo įvairiais būdais: vieniems pasakojo išgalvotą istoriją, kad nori užregistruoti portale, kur vyksta konkursas, kitiems – kad nori įdiegti kompiuterinę sistemą, kuri padės lengviau skaičiuoti finansus, tretiems – draugas renka parašus, kad būtų atidarytas sporto kompleksas ir dar paaiškindavo, kad parašai yra elektroniniai ir siekiant patvirtinti parašą, reikia tapatybės dokumento ir nuotraukos. Žmonės patikėdavo kaltinamojo I. K. išgalvotomis istorijomis ir pateikdavo asmens tapatybės dokumentus. Viskas baigėsi tuo, kad buvo užblokuotos visos sąskaitos. I. K. bandė tartis su banku, žadėjo padengti visas paskolas. Supratęs, kad padarė nusikaltimus, pats pranešė policijai.

Kaltinamojo I. K. baudžiamąją atsakomybę lengvinančios aplinkybės yra tos, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailėjosi, pats prisistatė į policiją ir pranešė apie jo padarytus nusikaltimus, atsiprašė nukentėjusiųjų, iš dalies atlygino padarytą turtinę žalą. Baudžiamąją atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Aleksandras Prygunkovas sako, kad atsižvelgdamas į minėtas aplinkybes, kaltinamąjį charakterizuojančius duomenis, teismas skyrė švelnesnę, nei įstatyme numatytą bausmės rūšį.

Kadangi kaltinamasis prisipažino, gailėjosi, skirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu. Kaltinamasis I. K. anksčiau neteistas, jo atžvilgiu niekada nebuvo pradėta ikiteisminių tyrimų, dirba, padarė vieną nesunkų, vieną apysunkį ir vieną sunkų nusikaltimus. Byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Šiaulių apylinkės teismo inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: