AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2019-01-03

Panevėžio ligoninės pacientus ir personalą džiugina globotinės – voveraitės

Panevėžio ligoninės personalas ir ligoniai džiaugiasi net keleto draugiškų voverių kompanija. Atšalus orams jos ligoninės parke pasirodo kone kasdien.

Sakoma, kad gyvūnai gali padėti susigrąžinti atmintį, pakelti nuotaiką ar net atsikratyti baimės. Tam pritaria ir Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvas bei ligoniai. Pastaruosius čia linksmina ligoninės parke besilankančios, gana drąsios voverės.

Anot specialisto, ligoninės teritorija, net 6 hektarų ploto, o joje augantiems  medžiams, jau keli dešimtmečiai. Būtent seni aukšti medžiai, ir žmonių gausiai nešami riešutai voverėms čia taip patinka.

Tikėtina, kad ligoninės parke voveraitėms patinka ne tik aukšti medžiai, bet ir tai, kad pūstauodegėms įstaigos personalas nepagaili riešutų. Tiesa, gamtos mokyklos metodininkė teigia, kad toks maistas voverėms tinka, tačiau su skanėstais reikėtų nepersistengti.

Vos kelis šimtus gramų sverianti voveraitė, anot specialistų, nėra pavojingas gyvūnas. Tiesa, išgąsdinus ar sučiupus, aštriais dantimis gali įkasti, tačiau, įprastai šis graužikas žmonių taip arti neprisileidžia.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: