Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)

Kapiliarų šalinimas ir kiti būdai su jais kovoti

Galbūt ir Jūs esate žmogus, kurio veidas dažnai būna raudonas. Vieniems tai netrukdo, o štai kiti puola raudonį maskuoti kosmetikos priemonėmis, nė nesigilindami, kas gi jį sukelia. Tokio raudonio priežastis dažnai yra išsiplėtę kapiliarai. Jei vieniems užtenka pasidažyti ir pamaskuoti netenkinančią išvaizdą, tai kitiems reikalingas lazerinis kapiliarų šalinimas. Pasigilinkime, kas apskritai tie kapiliarai, kodėl vieniems jie išsiplėtę, o kitiems ne? Ar įmanoma ir kaip jų išsiplėtimą sumažinti? Gal yra kokios natūralios, prevencinės priemonės?

Kapiliarai yra labai smulkios kraujagyslės, jų dėka deguonimi aprūpinami audiniai. Šios kraujagyslės neilgos, o jų sienelės storis labai mažas, sudarytas vos iš vieno ląstelių sluoksnio. Kartais, paveikti papildomo kraujo spaudimo juose, jie pasidaro labai ryškūs. Kadangi paprastai būna netoli odos paviršiaus, mes juos ir matome. Būtent todėl, atrodo, kad oda tampa raudona. Kapiliarų šalinimas tampa reikalinga procedūra, nes pradedama labai kompleksuoti. Įvairiuose šaltiniuose teigiama, kad kapiliarų matomumą lemia nebūtinai amžius, nors senėjimas, kaip ir visam organizmui, taip ir kapiliarų stiprumui turi įtakos. O kur dar įvairios lėtinės ligos. Vis gi, neretai daug įtakos turi ir šeimos sveikatos istorija bei taip dažnai minima genetika.

Inovatyvus kapiliarų šalinimas pasitelkiant lazerį, dabar vienas dažnesnių pasirinkimų norint atsikratyti problemos. Paprastai tokios procedūros metu lazerį nukreipia į kraujagyslę, kraujas įšyla, kraujagyslė pabrinksta ir užanka. Paprastai įvairiose klinikose, skirtingame gylyje esantiems kapiliarams siūlomi skirtingi lazeriai, nes vieno universalaus nėra. Vieni puikiai paveikia kraujagysles esančias labiau prie paviršiaus, kiti – esančias giliau. Prieš procedūrą paprastai prašoma 4 savaites stengtis vengti buvimo saulėje dėl jos ultravioletinių spindulių poveikio. Be abejo, jeigu susidomėjote tokia procedūra – vis tiek pirmas žingsnis tai gydytojo konsultacija. Juk būtina įvertinti konkrečią būklę ir situaciją, parinkti tinkamą lazerį, procedūrų kiekį ir duoti kitų naudingų patarimų. Turbūt ne kartą girdėjote, bet priminimas nepakenks: savo oda privalote rūpintis atsakingai ir klausyti savo srities specialistų – gydytojų dermatovenerologų. Neretai žmonės tikisi, kad po šios procedūros raudonis nebekankins. Vis tik, kartais organizmas yra linkęs į šį sutrikimą ir gali atsirasi nauji dariniai. Žinoma, tai labai priklauso nuo individualaus orgaizmo, to kaip gyvename  ir daugybės kitų faktorių. Visuomet galima vėl kreiptis ir pakartoti kapiliarų šalinimo procedūrą.

Pexels nuotr.

Ar padėti gali tik lazerinis kapiliarų šalinimas? Be abejo, yra tam tikrų išorinių dirgiklių, kurie prisideda prie išsiplėtusių kapiliarų problemos, o juos kontroliuojant, galima šiek tiek valdyti ir šį polinkį. Visi turėtų naudoti apsaugines priemones nuo ultravioletinių spindulių, ne išimtis ir su išiplėtusiais kapiliarais kovojantys žmonės. Taip pat, patariama gerti vitaminą c, kuris naudingas kraujagyslėms. Labai svarbu ir odos priemones pasirinkti tokias, kurios skirtos turintiems išsiplėtusius kapiliarus. Bet kurioje vaistinėje dabar rasite platų pasirinkimą, o pasikonsultavus tikrai gausite jums tinkamiausių priemonių. Raudonį neretai paskatina aštrus maistas arba kava bei alkoholiniai gėrimai, įvairios stresinės situacijos. Vis gi, čia jau reikėtų stebėti save. Vieni žmonės pastebi, kad vos išgeria kavos – veidas iškart parausta, kiti gi, priešingai neįžvelgia jokio poveikio. Kiekvienas organizmas yra unikalus, todėl nepakenks pasigilinti koks maistas, gėrimai ar veiklos sukelia paumėjimus. Jau paminėtas alkoholio vartojimas turi labai didelę įtaką išsiplėtusių kapiliarų problemai. Dar sudėtingiau jeigu vartojami gazuoti gėrimai. Reikėtų kiek įmanoma labiau vengti alkoholinių gėrimų vartojimo ir Jūsų oda Jums padėkos. Taip pat ir staigųs temperatūros pokyčiai prisida prie didesnio raudonio. Jeigu iš šalto oro įeinate į šiltą patalpą, turbūt tai estate pastebėję. Arba priešingai iš labai vėsios patalpos išėjus į šilumą. Patariama rečiau rinktis pirties procedūras. Žinoma, oro sąlygų nesuvaldysi, ypač gyvenant Lietuvoje. Natūralu, kad žiemos metu dėl temperatūros skirtumo lauke ir patalpose galite pastebėti paūmėjimą.

Asociatyvi nuotrauka (pexels.com)

Kalbant apie maistą, sveika mityba yra naudinga visam organizmui, be abejo, ir kraujagyslėms. Į savo mitybą privalote įtraukti kuo daugiau daržovių, kurios turi ne tik antioksidantų, saugančių nuo aplinkos poveikio, bet ir gausybę naudingų vitaminų. Neretam trūksta ir magnio su kaliu, dar kitaip vadinamų elektrolitais. Tai ypatingai opi problema vasaros metu, kada labai šilta. Bananai, avokadai, saldžiosios bulvės ir žalumynai puikus jų šaltinis. Nepamirškite ir vartoti užtektiną kiekį vandens. Ir pats gyvenimo būdas svarbus, reikėtų gerai išsimiegoti ir skirti laiko poilsiui, nes pailsėjęs organizmas visai kitaip reaguoja į įvairius dirgiklius.

Ar jums reikalingas kapiliarų šalinimas nuspręsite tik pasikonsultavę su gydytoju specialistu. Džiugu, kad dabar tiek daug priemonių, pradedant natūraliais dalykais baigiant pačiomis inovatyviausomis lazerinėmis procedūromis. Jeigu jaučiate kompleksą dėl išsiplėtusių kapiliarų – nepabijokite kreiptis pagalbos. Juk visi norime jaustis gerai savo kūne ir odoje. Kartais meilė sau parodoma su savęs priėmimu, o kartais būtent pasitelkus reikalingas priemones problemai spręsti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: