G. Kartano nuotr.

Netrukus Panevėžyje duris atvers estetika ir modernumu išsiskiriantis S. Eidrigevičiaus menų centras

Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe – jau kitą penktadienį, gegužės 31-ąją, duris atvers pasaulinio garso menininko, multifunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras.

„Panevėžys visada buvo ir yra profesionalaus meno kūrėjams atviras miestas. Džiaugiuosi, kad solidus mūsų miestą Lietuvoje ir pasaulyje galintis reprezentuoti Stasio Eidrigevičiaus menų centras atveria duris. Tikiu, kad savo architektūriniais sprendimais išsiskiriantis pastatas bus ryškus ženklas Panevėžio regiono architektūriniame kontekste, o pats „Stasys Museum“ taps reprezentaciniu Aukštaitijos sostinės simboliu. Laukti buvo verta ir neabejoju, kad šis muziejus taps ne tik mylimas ir gausiai lankomas mūsų šalies meno gerbėjų, bet ir taps profesionalų, tarptautinį pripažinimą turinčių menų centrų autoritetu“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Jau vyksta pasiruošimas atidarymo šventei. Įstaigos darbuotojams jai ruoštis padeda daugiau nei 100 savanorių iš visos Lietuvos. Nuo penktadienio, gegužės 31-osios 11 val., lankytojai galės išvysti pirmąją muziejaus parodą, pristatančią Stasio Eidrigevičiaus kūrybą „ICON-O-STASYS“ ir susitikti asmeniškai su menininku.

Estetika ir modernumu išsiskiriančiame keturių aukštų pastate „Stasys Museum“ vidaus erdvės buvo planuojamos sekant pasaulines multifunkcinių menų centrų tendencijas, kurioms svarbu ne tik patalpų įvairovė, bet ir galimybė jas transformuoti. Daugiau nei 3700 kv. m. ploto užimančiame pastate suprojektuotos daugiafunkcės erdvės yra modifikuojamos ir lengvai pritaikomos skirtingiems scenarijams, tad jų panaudojimo galimybės išties plačios. Pastatą sudaro keturi antžeminiai ir vienas rūsio aukštas, kuriame įrengtas vestibiulis, moderni meno kūrinių saugykla, įvairios ūkinės paskirties zonos, automobilių stovėjimo aikštelė.

240 kv. m dydžio modernioje, drėgmės ir temperatūros režimą palaikančioje kūrinių saugykloje šiuo metu laikoma apie 1200 Stasio Eidrigevičiaus muziejui padovanotų įvairių tapybos, grafikos, fotografijos, ex libris ir kt. darbų, kuriems keliami jų mikroklimatui palaikyti būtini specifiniai reikalavimai.

Pirmajame aukšte lankytojus pasitiks moderni, atvira erdvė, kurioje veiks informacijos centras, kavinė, parduotuvė, kasos. Antrasis pastato aukštas skirtas transformuojamai erdvei, kuri, esant poreikiui, bus pritaikoma įvairiems renginiams, konferencijoms. Edukacijoms yra skirta atskira erdvė. Šalia patalpose su antresoliniu aukštu įsikurs „Stasys Museum“ administracija. Trečiasis pastato aukštas – nuolatinė Stasio Eidrigevičiaus kūrinių ekspozicijos vieta. Ketvirtojo SEMC aukšto ekspozicijų salėje bus eksponuojamos įvairių meno krypčių keičiamos parodos. Ekspozicijos erdvėse bus išlaikomas stilistinis vientisumas, būdingas pastatui – modernus minimalizmas ir monumentalumas. Pastato išskirtinumas – nuo menų centro stogo – iš 30 m aukščio atsiveriant miesto panorama. Šioje terasoje sudaryta galimybė rengti kamerinius renginius.

SEMC projekto autoriai – architektūros idėjų konkursą laimėję architektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė ir Ričardas Bertašius.

Pasaulinio lygio „Stasys Museum“ bus vykdoma profesionalaus meno sklaida, edukacinės programos, renginiai, konferencijos, bendruomeninės veiklos. Muziejaus nuolatinės ekspozicijos pagrindą sudarys S. Eidrigevičiaus darbų kolekcija, taip pat bus pristatomi Panevėžyje vykstančiose meno bienalėse, simpoziumuose sukurti profesionaliojo meno kūriniai.

Išsamesnę informaciją, muziejaus atidarymo programą rasite www.stasysmuseum.com. Atidarymo staigmenų numatyta ir daugiau, sekite naujienas, o gegužės 31-ąją pasimatome „Stasys Museum“ erdvėse.

G. Kartano nuotr.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: