VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ nuotr.

Panevėžio Siaurojo geležinkelio depe – spektaklio „Makbetas“ premjera

Balandžio 26, 27, 28 dienomis VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ depe Juozo Miltinio dramos teatras pristatys paskutinę šio sezono premjerą – „Makbetas“ (režisierius Aleksandras Špilevojus). Nepaprastoje Aukštaitijos siaurojo geležinkelio Panevėžio depo erdvėje atgijusi trumpiausia ir legendomis apipinta Williamo Shakespear’o tragedija pakvies žiūrovus tapti kruvinos kovos dėl galios liudininkais.

„Džiaugiamės, kad šiemet švęsdami 125 metų siaurojo geležinkelio jubiliejų, turime galimybę bendradarbiauti su Juozo Miltinio dramos teatru ir Panevėžio siaurojo geležinkelio depe pristatyti tokį išskirtinį spektaklį. Tiek Juozo Miltinio dramos teatras, tiek Aukštaitijos siaurukas yra miestiečių ir miesto svečių lankomi ir mėgstami objektai, o bendradarbiavimas dar sustiprins Panevėžio, kaip unikalaus kultūros paveldo miesto įvaizdį“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

J.Miltinio dramos teatro režisierius Aleksandras Špilevojus teigia, kad Siaurojo geležinkelio Panevėžio depe atsidūrė gana seniai ir tai nutiko visai neplanuotai, kai jis ruošėsi kitam spektakliui Juozo Miltinio dramos teatre.

„Vos įėjęs pro vartus, sustojau ir sustingau, nes buvau pakerėtas šios erdvės. Akimirksniu supratau, kad būtent čia ateityje norėsiu pastatyti V. Šekspyro „Makbetą“. Atrodo, lyg pati depo erdvė ir jos atmosfera pasiūlė idėją, temą, formą ir pjesę. O įvykiai pasaulyje – diktatūrų atgimimas, kariniai konfliktai, aršios kovos dėl galios ir viešpatavimo – dar labiau sustiprino mano norą realizuoti užgimusį sumanymą. Ėmiau vėl ir vėl grįžinėti į geležinkelio depą kartu su kitais teatro menininkais, o jame sutikti Siaurojo geležinkelio darbuotojai itin noriai mus įsileido ir, sužinoję apie spektaklio idėją, ėmė siūlyti įvairius kūrybinius ir techninius sprendimus spektaklio atmosferos sukūrimui, idėjos bei siužeto atskleidimui – teigia režisierius – Taip mes drauge ėmėme vystyti šį sumanymą ir jau greitu metu pristatysime žiūrovams, viso to rezultatą. Asmeniškai man atrodo, kad tai bus išskirtinis kūrinys. Šį spektaklį kuria itin talentingų Lietuvos kūrėjų komanda, labai stiprūs įvairių kartų Juozo Miltinio dramos teatro aktoriai, turime legendinio dramaturgo pjesę ir visą tai realizuojame unikalioje erdvėje, kurioje gimsta šiam spektakliui taip tinkanti atmosfera. Manau, kad tai yra geras kokteilis meno kūriniui gimti“.

Kartu su A. Špilevojumi spektaklį kuria šviesų dailininkas Vilius Vilutis, kompozitorius Paulius Trijonis, scenografijos dailininkė Gintarė Jonaitytė, kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė, choreografas Marius Pinigis. Vaidina: Mindaugas Ancevičius, Giedrius Arlauskas, Ieva Brikė, Marius Cemnickas, Tadas Gryn, Donatas Kalkauskas, Albinas Kėleris, Vytautas Kupšys, Rokas Pijus Misiūnas, Mantas Pauliukonis, Emilis Pavilionis, Urtė Povilauskaitė, Asta Preidytė, Laimutis Sėdžius, Irena Sikorskytė, Jolita Skukauskaitė, Joris Zaliauskas, Gintautas Žiogas.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ nuotr.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ ir J. Miltinio dramos teatro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: