Panevėžio sporto centro nuotr.

Panevėžio sporto centro irkluotojams – sėkmingiausias Europos čempionatas

Panevėžio sporto centro ugdytiniai Kotryna Glemžaitė, Liucija Railaitė, Rasa Vaičikonytė, Emilis Petronis, Danielius Gaurys ir Dovydas Gaurys grįžo iš Bratislavos (Slovakija), kurioje vyko Europos jaunių ir jaunimo baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Šiuos sportininkus varžyboms ruošė baidarių ir kanojų irklavimo treneriai Dalia Vaičikonienė bei Vytautas Vaičikonis.

„Labai džiaugiuosi sportininkų pasiektais rezultatais, mums tai pats sėkmingiausias Europos čempionatas – turime brolių Danieliaus ir Dovydo iškovotą penktą vietą olimpinėje rungtyje. Visi komandos nariai buvo ryžtingi, rimtai nusiteikę ir tai jiems garantavo aukštas vietas. Visgi tai Europos čempionatas, dalyvauja stipriausi sportininkai net iš 38 šalių, su kuriais varžantis turi atiduoti visas savo jėgas, būti gerai pasiruošęs psichologiškai. Džiaugiuosi visos komandos pasiekimais. Sunkiausia buvo turbūt Kotrynai Glemžaitei, kuri praėjusiais metais Pasaulio jaunių čempionate užėmė šeštą vietą, o šiose varžybose pirmi metai varžosi jaunimo amžiaus grupėje su ženkliai vyresnėmis sportininkėmis“, – kalbėjo Panevėžio sporto centro baidarių ir irklavimo treneris Vytautas Vaičikonis.

Varžybose Kotryna Glemžaitė startavo jaunimo amžiaus grupėje vienviete baidare 500 ir 200 m distancijose. Emilis Petronis varžėsi jaunių amžiaus grupėje dviviete baidare 500 m distancijoje su porininku Orestu Rimša. Danielius Gaurys startavo jaunių amžiaus grupėje vienviete kanoja 200 m distancijoje ir dviviete kanoja 500 m su broliu Dovydu. Liucija Railaitė varžėsi jaunių amžiaus grupėje vienviete baidare 200 m distancijoje ir 500 m dviviete baidare su Rasa Vaičikonyte.

Pirmąją varžybų dieną atrankiniame plaukime startavę broliai Danielius ir Dovydas Gauriai 500 m distanciją dviviete kanoja įveikė ketvirti ir dėl patekimo į finalą jiems teko pakovoti pusfinalyje. Čia jie finišavo antri, tad pateko į A finalą. Danielius Gaurys vienviete kanoja 200 m taip pat į finalą pateko gerai pasirodęs pusfinalyje. Vienviete baidare irklavusi Liucija Railaitė pusfinalyje įveikusi 200 m distanciją iškovojo teisę varžytis A finale. Ši sportininkė kartu su Rasa Vaičikonyte irklavusios dviviete baidare įveikę 500 m distanciją taip pat pateko į A finalą.

Finale aukščiausią ketvirtą vietą užėmė 200 m distanciją vienviete kanoja įveikęs Danielius Gaurys. Dviviete kanoja 500 m distancijoje broliai Danielius ir Dovydas Gauriai finišavo penkti. Liucija Railaitė vienviete baidare 200 m distanciją įveikė šešta, o su porininke Rasa Vaičikonyte dviviete baidare irklavusios sportininkės 500 m distanciją įveikė devintos. Emilis Petronis su porininku Orestu Rimša 500 m distancijoje dviviete baidare finišavo dvylikti, tokią pačią distanciją vienviete baidare irklavusi Kotryna Glemžaitė finišavo aštuoniolikta.

Šį penktadienį – sekmadienį Panevėžio sporto centro irkluotojų komandos laukia Trakuose vyksiantis Lietuvos čempionatas, o liepos viduryje – Pasaulio jaunių ir jaunimo čempionatas Plovdive (Bulgarija).

Sveikiname sportininkus ir jų trenerius su puikiais rezultatais ir linkime sėkmės varžybose!