Šviesos ir meno dermė festivalyje „Meno fotonas“

Kartu su ilgais rudens vakarais atkelliauja ir daugiau liūdnų minčių. Anot specialistų, geriausias būdas kovoti su jomis – fizinis aktyvumas ir grynas oras. O jei dar seniai matytą, širdžiai mielą bičiulį sutikai…

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys kartu su gyevntojų bendruomene „Daukniūnai“ vietos ir aplinkinių kaimų gyventojus pakvietė į antrą kartą vykusį šviesų festivalį „Meno fotonas“. Vieną savaitaglį Daukniūnų gyvenvietė virto galerija po atviru dangumi, kurioje apsilankyti galėjo visi norintys.

„Renginį organizuojame lapkričio pabaigoje, nes gruodžio viduryje lemputės blyksės jau kone visur, miesto eglės burs žmones. Meno ir šviesų instaliacijas apgobė lapkričio tamsa, kai dienos trumpos, o tamsos daug“, – sako Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė.

Įvairiose gyvenvietės vietose buvo įrengtos 9 instaliacijos. Kelias savaites prie jų darbavosi keli menininkai, ne tik galvodami apie šviesų žaismą, bet ir tikslingą medžiagų panaudojimą, daiktų prikėlimą antram gyvenimui.

„Nusprendžiau tęsti pernai pradėtą žmonių veidų temą. Šiais metais iš senų, garaže ilgai gulėjusių laidų, vamzdžių išlanksčiau veidą. Į jį įdomu žvelgti ir dieną, ir vakare, kai šviesos šešėliai įveikę laidų vijas kur ne kur krinta ant sienos, – pasakoja Simonas Spaičys. – Dar viena mano instaliacija – senų skalbimo mašinų būgnai, kuriuos padengtiau neoniniais dažais ir apšviečiau. Jei nebūčiau pritaikęs jų instaliacijoje, jie būtų keliavę į sąvartyną. Pritaikyti instaliacijoje, manau, jie galės būti dar ne sykį panaudojami.“

Vienas įspūdingiausių kūrinių Daukniūnuose – Raimundo Mackevičiaus lemputėmis puoštas kiemas – suspindo ir šiemet. Išardęs 12 m aukščio eglės konstrukciją, jis vietoje jos ištempė tinklą ir išraitė užrašą „Linksmų švenčių 2022“. Taip pat atnaujino jau trečius metus jo stogą puošiantį užrašą „Merry Christmas“. Vaikinas kiemo apšvietimą įjungia vakarais ir planuoja tai daryti iki pat švenčių.

Kartu su šviesų festivalio „Meno fotonas“ instaliacijomis, savaitgalį buvo galima apžiūrėti ir rankomis kurtų žibintų parodą „Šviesa žaidžia šešėliu“. Prie šios iniciatyvos Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys kvietė prisijungti visus norinčius ir kūrybai neabejingus žmones. Žibintų paroda „Šviesa žaidžia šešėliu“, kurią galima apžiūrėti Daukniūnų bibliotekoje, veiks iki gruodžio 20 dienos.

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: