Fotomenininkės Lilijos Valatkienės „Išrinktieji“ kviečia į susitikimą

Kone visą Lietuvą apkeliavusi fotomenininkės žurnalistės Lilijos Valatkienės paroda „Išrinktieji“ vėl užsuko į Panevėžį. Rajono  viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50)  gruodžio 11 d. 16 val. vyks susitikimas  su šios parodos ir to paties pavadinimo  albumo autore Lilija Valatkiene. Renginio dalyviai bus kviečiami įsijungti į edukaciją  „Žaidimų galeriją“.  Jos metu meno kūrėjai, menininkai virs dėlionės detalėmis, bus išrinkti ir vėl surenkami. Išbandyti jėgas dėlionėse   galės  tiek suaugę, tiek moksleiviai.

„Projektas „Išrinktieji“ tai – dailininkų psichologinių portretų, sujungtų į segmentus alegorinė dėlionė (puzzle), jų nutapytų paveikslų reali dėlionė bei viską fiksuojantis ir intrigą atskleidžiantis katalogas yra savotiška psichologinio portreto žanro „veidaknygė“.  Paroda – tai mano subjektyvi „Išrinktųjų“ metaforos (Visi pašauktieji, bet ne visi išrinktieji) interpretacija, todėl į mano išrinktuosius pažvelkite taip pat subjektyviai“,– sako kūrėja.

Autorė  pustrečių metų su fotoaparatu „medžiojo“ savo išrinktuosius ir taip  sukūrė didelio formato fotografijų ekspoziciją „Išrinktieji“. Tai 90 garsių šiandienos Lietuvos dailininkų, dailėtyrininkų portretai, kurie užfiksuoti ir išleistame albume.

Lilija Valatkienė – žurnalistė, redaktorė, fotomenininkė.  1989 – 2009 laikraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistė, žurnalų „Stilius“ ir „Stilius PLIUS“ įkūrėja ir vyriausioji redaktorė. Menininkė dirba su keliais kūrybiniais projektais, skaito paskaitas, iliustruoja knygas, rašo straipsnius apie Lietuvos menininkus bei aktyviai dalyvauja parodose. Surengė 22 personalines foto ir mišria technika atliktų kūrinių parodas.

Lietuvos bibliotekose skaito edukacines paskaitas apie Mažąją Lietuvą, apie garsųjį LDK politiką, diplomatą ir kompozitorių M.K. Oginskį, apie Lietuvos filosofą, rašytoją, lietuvybės puoselėtoją Vydūną.
Lietuvos žurnalistų sąjungos narė.

2015 m. suteiktas Lietuvos Meno kūrėjo statusas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: