Gyventojų prašo nepalikti padangų prie konteinerių, pamiškėse ar pakelėse

Prasidėjus padangų keitimo sezonui vis daugiau senų padangų paliekama šalia komunalinių atliekų konteinerių. Automobilių padangos nėra komunalinės atliekos, todėl jų išmetimas konteinerių aikštelėse laikomas pažeidimu. Panevėžio miesto savivaldybė kviečia miestiečius atsakingai elgtis su padangų atliekomis – nepalikti jų prie konteinerių, pamiškėse, pakelėse ir pan., o nemokamai jas pristatyti į specialias surinkimo aikšteles.

Naudotas lengvųjų automobilių padangas (iki 5 vnt.) galima nemokamai pristatyti į didžiųjų ir pavojingų atliekų surinkimo aikšteles, esančias Savitiškio g. 8 bei Senamiesčio g. 114B. Aikštelių darbo laikas: pirmadieniais–šeštadieniais nuo 9.30 iki 18.30 val., pietų pertrauka nuo 13 iki 13.30 val., sekmadieniais ir šventinėmis dienomis aikštelės nedirba.

Pristatant daugiau kaip 5 vnt. netinkamų naudoti automobilių padangų, gyventojai bus prašomi pateikti turimų transporto priemonių registravimo pažymėjimus.

Keičiant automobilių padangas į naujas autoservisuose, senosios gali būti paliekamos juose nemokamai, jei paliekamų ir keičiamų padangų skaičius sutampa. Gyventojai naudotas padangas taip pat gali atiduoti jų platintojams, jeigu atiduodamų ir įsigyjamų naujų padangų skaičius sutampa ir jos yra skirtos tam pačiam automobiliui.

Pernai vien per pirmąjį pusmetį Lietuvos miškuose surinkta 173 tonos senų padangų, tai yra daugiau nei per visus 2019-uosius. Padangų irimo laikas daugiau kaip 120 metų. Deginti jas draudžiama, kadangi išsiskiria kenksmingos, žmogui pavojingos medžiagos.

Primename, kad už ne vietoje paliktas padangų atliekas gresia administracinė atsakomybė nuo įspėjimo iki 600 Eur baudos.

 Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: