Juozo Miltinio dramos teatro repertuaras – įvairaus teatro mėgėjams

Vasario mėnesio pradžioje Juozo Miltinio dramos teatras žiūrovus kviečia apsilankyti spektakliuose, skirtuose įvairaus teatro mėgėjams. Nė vienas iš šių spektaklių nėra panašus vienas į kitą – pasitelkiamas skirtingas teatrinių priemonių arsenalas, spektakliai atstovauja skirtingus žanrus, stilius, o ir jų temos varijuoja nuo šiuolaikinių santykių peripetijų iki karo Ukrainoje. Vasario 3-ąją, penktadienį, publika turės galimybę mėgautis Vytauto Kupšio režisuota dviejų dalių komedija „Misis Markhem miegamasis“. Vasario 4-ąją, šeštadienį, – Lino Marijaus Zaikausko poetinio realizmo persmelkta „Lavina“. Vasario 5-ąją, sekmadienį, scenoje išvysime natūralistinę Rolando Atkočiūno dramą „Hanana, kelkis ir eik“.

„Misis Markhem miegamasis“ – tai Rayaus Cooney ir Johno Chapmano komedija, pašėlusio tempo spektaklis. Žinoma, apie meilę ir seksą. Žinoma, juokingai ir šie tiek provokuojamai. Elegantiškas Londono butas. Ryškus, skoningas dekoras. Šiltas vasaros vakaras ir dar šiltesni, spalvingesni spektaklio personažai. Juokingą situaciją keičia dar juokingesnė, meilės intrigos veja viena kitą. Žiūrovų simpatijas netrunka užkariauti žavi dama Džoana Markhem, puošni jauna užsienietė Silvija, stilingas dizaineris Alisteris, vyriškas ir savimi pasitikintis Henris, patrauklusis Filipas, solidus verslininkas Volteris, netgi lengvabūdė Linda. Ir visas komplektas geros komedijos „prieskonių“: nevaržomi jausmų protrūkiai, tarsi žaidžiant sprendžiamos net trijų porų sekso problemos ir netikėtai rimti klausimai. Pavyzdžiui: ar ištikimybė dar yra vertybė šiuolaikiniam žmogui? O nevaržomas mėgavimasis erotika, seksu, laisva meile – norma, ar vis dėlto neigiamas sekso revoliucijos padarinys?

Tuo tarpu „Lavinoje“ pasakojama, kaip žmonės, gyvenantys nedidelėje bendruomenėje kalnuose, negali garsiai kalbėti nei juoktis, trumpiau tariant, jie negali triukšmauti. Taip yra dėl to, kad bet koks, net daiktų sukeliamas garsas gali iššaukti milžinišką sniego nuošliaužą. Įdomiausia tai, kad sniego nuošliaužų galimybė išlieka kone ištisus metus. Kartos gyvena absoliučioje tyloje, sekdamos griežtas taisykles, kurias diktuoja nuolatinė baimė. Nesilaikantys taisyklių yra baudžiami mirtimi. Tokiu būdu žmonės praranda savo jausmus, jautrumą, orumą… Ir tik meilė yra pajėgi sulaužyti šį baimės, tylos ir pasyvumo kalėjimą.

Germano Grekovo pjesės veiksmą spektaklio „Hanana, kelkis ir eik“ kūrėjai perkėlė į šiandieninės Lietuvos tikrovę, nes tragiška pjesėje vaizduojamos šeimos kasdienybė visiškai sutampa su lietuviško kaimo realijomis. Vis labiau garsėjantis rusų dramaturgas G. Grekovas tęsia ciklą pasakojimų apie gyvenimo posūkius, kuriuos galima sutikti ir Gorkio, ir Dostojevskio kūryboje. Alkoholizmas, skurdas ir kraujomaiša, emocinė ir fizinė prievarta, apie kurią kalbama spektaklyje, šiandien, deja, yra akivaizdi skausminga kasdienybė. Tačiau pasakodami šią natūralistinę istoriją apie žmones, atsidūrusius kone ant susinaikinimo ribos, kūrėjai siekė parodyti veikėjų paveiksluose dar rusenančią emocinę šilumą, gailestingumą ir žmogiškumą. Todėl tragiškos buitinės scenos neretai atrodo tragikomiškai, o spektaklio pabaiga lieka atvira vilčiai ir tikėjimui dvasiniu atgimimu.

Bilietus į vasario mėnesio repertuaro spektaklius galite įsigyti Teatro kasose bei BILIETAI.LT


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: