Pradžia Bendruomenės naujienos „Keliaujame į vasarą“

„Keliaujame į vasarą“

738
0

Žmogus, kaip ir medis, šaknimis remiasi į žemę, o šakomis bando siekti dangų. Senieji liaudies papročiai, šventės, kultūra ir iš protėvių paveldėta prigimtis yra dirva, kurioje auga mūsų vaikai. Tačiau dabartinė jaunoji karta, suinteresuota daugiausia informacinių technologijų teikiamais malonumais, nebesidomi savo praeitimi, protėvių papročiais, tampa abejinga juos supančiai artimiausiai aplinkai.

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro technologijų mokytojai, siekdami mokinius sudominti liaudies tradicijomis, įtraukė juos į centro jaukios aplinkos kūrimo projektą „Keliaujame į vasarą“. Pedagogai siekė, kad mokiniai pajustų poreikį būti jaukioje, gražioje aplinkoje, kurią susikurtų savo pasigamintais darbeliais, turėtų galimybę pasijusti mažaisiais dizaineriais.

Pavadinimas „Keliaujame į vasarą“ parinktas neatsitiktinai, nes projektas prasidėjo nuo žiemos išvarymo šventės – Užgavėnių ir tęsėsi iki mokslo metų pabaigos. Projekto metu centro fojė buvo papuošta mokinių darbeliais lietuvių liaudies švenčių tematika. Vyresniųjų klasių mokiniai kartu su mokytojais rinko informaciją bei gamino iliustracijas stendams apie lietuvių liaudies tradicijas, meną, papročius, darbus. Skaitydami ir apžiūrinėdami stenduose pateiktą informaciją mokiniai galėjo pagilinti turimas žinias apie krašto etnines kultūrines tradicijas.

Projekto metu mokiniams labiausiai patiko netradicinės pamokos, į kurias buvo pakviesti visi centro mokiniai su savo mokytojais. Savo klasėse įpratę mokytis ir dirbti mokiniai čia dirbo visi kartu, vienoje didelėje erdvėje ir atliko menines – kūrybines užduotis: gamino dideles, spalvingas verbas, kitoje pamokoje – vazonuose „augančias“ gėles, kurios vėliau papuošė centro erdves. Buvo surengtos mokinių kūrybinių darbų parodėlės, kuriomis grožėjosi visa bendruomenė.

Bendras mokinių ir mokytojų darbas sustiprino tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, atskleidė mokinių meninius gebėjimus.

Mokiniai džiaugėsi savo darbais papuošta aplinka, ją saugojo ir svajojo kitais metais vėl gražinti centrą.

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro
mokytojos Dalia Dagienė ir Asta Kriščiūnienė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.