„Krinčino verdenės“ nualmėjo 27-ąjį kartą

Birželio 26 d. E. ir L. Matuzevičių memorialiniame muziejuje almėjo ,,Krinčino verdenės 27″. Tradicinę poezijos šventę rengė Pasvalio krašto muziejus, literatų klubas ,,Užuovėja”. Jiems talkininkavo būrelis savanorių. Šventė vyko Atminimo sode. Uždegtas šventinis aukuras. Sveikino Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas. Sulaukta svečių iš šešių rajonų.

Gausiausia buvo atstovaujamas Panevėžys, atvyko vos ne trisdešimt poezijos mėgėjų. Nuvyko Panevėžio Esperanto klubo „Revo“ nariai, klubo „Veiklios moterys“ atstovės, Panevėžio trečio amžiaus universiteto literatai. Pirmiausia jie sustojo miestelio centre, parymojo prie Vytauto Didžiojo ąžuolo, kurį 1930 m. pasodino poetų tėvas Vilius Matuzevičius. Pasigrožėjo medžio skulptūromis. Valandėlei sustojo prie atminties ženklo, pastatyto prie rūsio, kur buvo kalinami ir kankinami žmonės. Aplankytas akmuo, skirtas kunigui poetui Antanui Vienažindžiui. Pasigėrėta beskubančia veržlia Verdenės tėkme. Pasidžiaugta Matuzevičių sodo medžiu teikiama vėsa, atgaiva, apžiūrėtas muziejus.

Renginio metu prisimintas poeto Vytuto Mačernio 100-metis. Apie šio poeto kūrybą kalbėjo poetas ir vertėjas Tomas Taškauskas, atvykęs su labai miela dukryte. Šventės metu suvesti geriausio eilėraščio apie vyšnią, pasodintą Stasei Šeštakauskaitei, rezultatai. Laimėjo krinčinietis Virginijus Nudas. Pereitais metais pasodintai vyšniai išrinktas vardas – EUSTA (Eugenijus ir Stasė), jį pasiūlė pasvalietė Margarita Lužytė.

Literatai iš Biržų, Joniškio, Kupiškio, Pakruojo, Panevėžio ir Pasvalio rajonų skaitė V. Mačernio ir savo kūrybos eiles. Trumpai Panevėžio Esperanto klubą „Revo“ pristatė jo vadovė Vida Kulikauskienė. Esperanto kalbos mokytoja Palmira Lukoševičienė Krinčino A. Vienažindžio gimnazijai padovanojo vadovėlių Esperanto kalba. Panevėžio TAU literatės pasveikino su po Lietuva sklandančia „Poezijos paukšte“, kurią apsilankyti Krinčine gegužės pabaigoje išleido sklandyti po Aukštaitiją Panevėžio TAU rektorė Zita Kazlauskienė. Danutė Krikščiūnienė iš šio poezijos almanacho perskaitė savo eiles „Žmogaus gyvenimas“. Savo eiles skaitė Gražina Kirsnienė, Ona, Striškienė, Ona Šerėnienė. Pasvaliečiams jos padovanojo bendrai pačių išsileistą kūrybos almanachą „Kur dega vakarė žara“.

Sode ant lino staltiesėm užtiestų stalų susidomėjimą kėlė Onos Striškienės keramikos darbų paroda. Ji mielai dalijosi balto ir rudojo molio lipdymo, degimo, dekoravimo, glazūravimo paslaptimis. Buvo galima juos ne tik apžiūrėti, bet ir liesti, kilnoti. Čia buvo ir šv. Kazimiero skulptūrėlė, pabuvojusi Vilniaus arkikatedroje bazilikoje parodoje. Kūrėja daug savo kūrinėlių padovanojo draugams ir nuoširdžiai besidomėjusiems asmenims. Net mažąją Tomą Taškauskaitę apdovanojo poezijos paukštės medaliu.

Visi šventės dalyviai apdovanoti lankstinukais apie Krinčiną, Leonardą ir Eugenijų Matuzevičius, Dovanotas klubo vadovės Reginos Grubinskienės parengtas laikraštėlio „Užuovėja“ penkioliktas numeris. Į „Užuovėjos“ klubą priimtos dvi jaunos literatės – Klaudija Audickaitė ir Vaida Bubrevičiūtė. Po to visi buvo pakviesti pasivaišinti ir pabendrauti.

Ona Striškienė, Panevėžio TAU literatų grupės narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: