Lietuvos teisėjai yra Europos teisėjai ir nusipelno ES apsaugos

Rusija turėtų nedelsiant sustabdyti Lietuvos teisėjų gąsdinimą, o Europos Sąjunga turėtų sukurti mechanizmą, kuris apsaugotų jos piliečių perdavimą trečiosioms šalims remiantis neteisėtais ir politiškai motyvuotais ekstradicijos prašymais, teigia Europos liaudies frakcijai atstovaujantis LIBE komitete Jeroen Lenaers ir EP narė Rasa Juknevičienė šiandien vykstant bendram Užsienio reikalų komiteto (AFET) ir Piliečių teisių, teisingumo ir vidaus reikalų (LIBE) komitetų posėdžiui. Jame svarstoma, kaip reaguoti į Rusijos vykdomą Lietuvos teisėjų persekiojimą. 

Sausio 13-osios byloje Lietuvos teisėjai ir prokurorai pripažino Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečius kaltais dėl karo nusikaltimų prieš Lietuvą, Sovietų įvykdytos agresijos 1991 m. sausio 13 d. Vilniuje metu. Po šio verdikto Rusija pateikė kaltinimus byloje dalyvavusiems teisėjams ir kreipėsi į Interpolą su jų ekstradicijos prašymu. 

„Lietuvos teisėjai yra Europos teisėjai ir dėl to nusipelno ES apsaugos. Rusijos Federacija negali išnaudoti Interpolo „raudonojo perspėjimo“ sistemos savo politiniam kerštui. Tokie veiksmai – tai naujo tipo hibridinė ataka, kuria siekiama neteisėtai persekioti Lietuvos teisėjus, prokurorus ir tyrėjus, tiriančius tragiškus 1991 m. Sausio 13-osios įvykius. Tarptautinė bendruomenė įkūrė Interpolą siekiant apginti teisingumą. Turime pasipriešinti Rusijos bandymams kliudyti teisingumui ir skleisti melus bei dezinformaciją. Ataka prieš Lietuvos teisinę sistemą yra ir ataka prieš ES teisinę sistemą“, – teigia J. Lenaers.

„Rusijos ataka yra ataka prieš Europos Sąjungą ir tarptautines teisėsaugos institucijas. Taip siekiama sumenkinti pasitikėjimą institucijomis, turinčioms ginti teisingumą, taip pat tokiais veiksmais bandoma pakirsti solidarumą, – sako EP narė R. Juknevičienė. – Turėtume sukurti ES informacijos apsikeitimo mechanizmą apie politiškai motyvuotus Interpolo pranešimus, tai leistų apsaugoti nuo neteisėtų arba politiškai motyvuotų pranešimų, išduotų prieš ES piliečius, vykdymo“.  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: