Meras dalyvavo interaktyvios parodos „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ atidaryme

Šiandien G. Petkevičaitės – Bitės bibliotekoje atidaryta pirmą kartą Lietuvoje rengiama interaktyvi paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“.

„Tikrai neįmanoma suskaičiuoti, kiek vaikų pasaulyje augo ir šiandien auga su Šiaurės šalių knygų herojais. Ne išimtis ir Lietuvos vaikai. Todėl labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Šiaurės šalių vaikų knygos potvynis užplūdo būtent Panevėžį. Neabejoju, kad mažiesiems panevėžiečiams jis padovanos neužmirštamą kelionę, įdomias pažintis ir padės dar plačiau išskleisti vaizduotės sparnus. Dėkoju iniciatoriams, organizatoriams ir visiems, prisidedantiems prie nuostabios parodos. Tikiu, kad šis potvynis užlies ne vieną mažą širdį“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

„Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ – išskirtinis renginys vaikų literatūros pasaulyje. Pirmą kartą ši paroda vyko 2018 m. Islandijoje, minint Šiaurės šalių namų 50-metį. Kitais metais interaktyvi ekspozicija keliavo į Latviją. Šiemet Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje ir Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos iniciatyva bei kūrybiško islandų, lietuvių menininkų, skaitymo skatintojų, architektų, dailės mokyklos moksleivių, bibliotekos specialistų bendradarbiavimo dėka įgijusi naują savitą veidą paroda pirmą kartą pristatoma Lietuvoje.

Parodą kuruoja žinoma islandų rašytoja ir iliustratorė Kristín Ragna Gunnarsdóttir. Interaktyvią ekspoziciją kūrė iliustruotoja, rašytoja Kotryna Zylė, architektai Justinas Dūdėnas ir MariusLukošiūnas bei Literatūros pažinimo programos vaikams ir paaugliams „Vaikų žemė“ vadovas Justinas Vancevičius. Šių talentingų žmonių dėka Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje atsirado milžiniškas vikingų laivas. Įžengus į jį, jaunųjų lankytojų laukia begalė įtraukiančių žaidimų ir užduočių. Vaikai klausysis pasakų, sužinos daug įdomių faktų ir net patys kurs eiles. Tie, kurie neturės galimybės apsilankyti fiziškai, galės parodą apžiūrėti nuotoliniu būdu, prisijungę prie virtualaus ekspozicijos turo. Šia iniciatyva siekiama ne tik pristatyti vaikams skirtą Šiaurės šalių literatūrą, bet kartu, pasitelkiant inovatyvias priemones, ugdyti vaikų skaitymo įpročius.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply