Meras pasveikino karius davusius priesaiką

Trečiadienį Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas dalyvavo iškilmingoje Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių priesaikos ceremonijoje, kurioje ištikimai tarnauti šaliai prisiekė 338 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Jie – paskutinio ir gausiausio į pabaigą einančio 2015 metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą etapo kariai. Iškilminga ceremonija vyko Panevėžio miesto Nepriklausomybės aikštėje (prie Švč. Trejybės bažnyčios).

„Brangūs kariai, ši diena ypatinga Jums, nes ši priesaika lydės Jus visą gyvenimą. Ši diena ypatinga kiekvieno Jūsų šeimai ir mums visiems, nes džiugu matyti tiek daug jaunų žmonių, pasiryžusių ištikimai tarnauti Tėvynei, ginti ją ir savo artimuosius. Kiekvienas Jūsų esate ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei vakarietiškų vertybių saugumo garantas, o tai ypatingai svarbu šių dienų geopolitiniame kontekste. Todėl sveikinu Jus su šia įsimintina proga. Nuoširdžiai linkiu sėkmės, ištvermės ir ryžto tarnyboje.“, – sakė meras R. Račkauskas.

Iškilmingos priesaikos metu karys prisiekia ne tik ištikimai tarnauti savo šaliai, vykdyti vadų įsakymus, bet ir negailėdamas jėgų ir gyvybės ginti savo valstybę, jos Laisvę ir Nepriklausomybę. Visi priesaiką davę kariai devynių mėnesių privalomąją pradinę karo tarnybą pasirinko savo noru arba, patekę į šaukimo sąrašus, pareiškė norą ją atlikti pirmumo tvarka. Jie taip pat pasirinko ir pageidaujamas tarnybos vietas.

Po priesaikos kariai bus išleisti šventėms į namus, kur Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus galės sutikti su savo šeimomis, draugais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: