Panevėžio kolegija Lietuvos statybininkų asociacijos narė

Panevėžio kolegija 2019 m. sausio 24 d. Lietuvos statybininkų asociacijos Tarybos sprendimu buvo priimti į Asociacijos narius.

Panevėžio kolegijos direktorius dr. Gediminas Sargūnas džiaugiasi kolegijai tapus vienos iš stipriausių asocijuotų Lietuvos statybų verslo struktūrų nariu. „Panevėžio kolegija planuoja aktyviai dalyvauti Asociacijos veikloje, bendradarbiauti ir išnaudoti galimybes dirbant su kitais asociacijos nariais ir partneriais. Narystė šioje asociacijoje suteiks galimybę tobulinti studijų procesą ir efektyviai integruoti į statybų rinką Panevėžio kolegijos absolventus“, – teigė G. Sargūnas.

Statybos koleginių studijų programa pradėta vykdyti 2003 metais, jos turinys keletą kartų buvo atnaujintas atsižvelgiant į kintančius darbo rinkos poreikius, derinant studijų programą prie naujų teisės aktų.  Statybos studijų programos apimtis – 180 kreditų, iš jų 33 skirti mokomosioms ir profesinės veiklos praktikoms. Teorinių paskaitų ir praktikumų metu didžiausias dėmesys skiriamas konstrukcijoms, konstrukcijų skaičiavimui, statybos ir remonto technologijoms, mokoma statinio informacinio modeliavimo. Mokymui naudojamos Revit Architecture, AutoCAD, Robot Structural, ArcGIS for desktop Advanced specializuotos programos, ekonominiai skaičiavimai atliekami programa SĄMATA. Kolegijos praktinio mokymo centre veikiančioje Medžiagų ir gaminių technologinių procesų tyrimų laboratorijoje studentai susipažįsta su įvairių medžiagų techninėmis savybėmis, tiria medžiagų atsparumą, stebi technologinius procesus kompiuterizuotuose stenduose Bandymai atliekami su betonu, bitumu, cementu, metalų lydiniais, mediena, plastiku bei kitomis medžiagomis.

Statybos studijų programos studentai atlieka 6 praktikas: pažintinę, geodezijos, technologinę, gamybinę, statinių projektavimo, baigiamąją. Technologinę praktiką sudaro dvi dalys, viena jų atliekama Panevėžio statybos sektoriniame mokymo centre, kita – statybos įmonėse. Statinių projektavimo praktiką studentai atlieka įvairiose projektavimo įmonėse, susipažįsta su statinių projektine dokumentacija. Gamybinę ir baigiamąją praktikas studentai atlieka Panevėžio ir kitų regionų statybos įmonėse arba statybos bei remonto darbais užsiimančiose įmonėse, kurių veikla dera su studijų tikslu ir rezultatais. Kolegija yra sudariusi ilgalaikes bendradarbiavimo sutartis su įmonėmis ir organizacijomis, kuriose studentai dažniausiai atlieka praktikas, pvz., AB „Panevėžio statybos trestas“, UAB „Prorentus“, AB ,,Panevėžio keliai” UAB „Gedsta“, UAB „Kriautė“ UAB,, Panevėžio miestprojektas“ UAB ,,Statinių projektavimo biuras” ir kt.

Studijų programą vertinę užsienio ekspertai išvadose konstatavo, kad tvirti ryšiai su darbdaviais yra viena iš pagrindinių studijų programos stiprybių. 2019 metų pradžioje UAB „Prorentus” (direktorius – Linas Adomavičius) savo lėšomis įrengė kolegijoje modernią pastatų projektavimo auditoriją.

Statybos studijų krypties programų komiteto pirmininkė – lektorė Jovita Kaupienė. Specialybinius dalykus dėsto  dr. Donatas Aviža, Rita Baltušnikienė dr. Aurimas Česnulevičius, Danguolė Plungytė, Agila Zalatorienė. Didžioji studijų krypties dalykus dėstančių dėstytojų dalis turi praktinio darbo patirtį dėstomo dalyko srityje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: