Panevėžio „Lietkabelis“ pusfinalyje nusileido Kauno „Žalgiriui“

Pralaimėjimu Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) pusfinalį pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ ekipa, kuri išvykoje 58:78 (11:18, 21:18, 10:23, 16:19) nusileido Kauno „Žalgirio“ krepšininkams.

Nenadas Čanakas savo rotacijoje neturėjo Simo Jasaičio, Marko Čakarevičiaus ir Ike’o Iroegbu.

Tris minutes „Lietkabelis“ gyveno be taškų (0:6), tačiau vėliau atsakęs spurtu 7:0 rezultatą persvėrė – 7:6. Iniciatyvą „Žalgiris“ susigrąžino, o didesnį pranašumą įgauti padėjo Mariaus Grigonio tritaškis (15:7), tad po pirmojo kėlinio komandos išsiskirstė niekam kardinaliai nepasikeitus – 18:11.

„Žalgirį“ į priekį vedė legionieriai, bet tritaškiai, kuriuos pataikė Donatas Tarolis ir Jamaras Wilsonas, skirtumą mažino – 25:26. Tuo tarpu „Žalgiris“ prarado čiurną susižeidusį Marių Grigonį, kuris sužaidęs 11 minučių ir pelnęs 3 taškus, buvo priverstas keliauti ant suoliuko. Brandonas Daviesas triskart iš eilės stojo mesti baudų metimų, visus juos pataikė ir po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo 36:32.

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo pozityviai – į aikštę grįžo gerbėjus kiek išgąsdinęs M.Grigonis, o po Aarono White‘o tritaškio šeimininkai įgijo dviženklį pranašumą (44:34). Skirtumas ir toliau augo, o Artūras Milaknis tritaškiu pakėlė šį net iki 19 taškų (53:34). Tik kėlinio pabaigoje taškų kalyklą vėl atidaręs „Lietkabelis“ ženkliai situacijos nepagerino – 42:59.

Visi panevėžiečių bandymai sumenkinti skirtumą ėjo perniek, o skirtumą tritaškiu suapvalino Nate‘as Woltersas – 44:64. Ne itin vykusį dėjimą atlikęs A.Milaknis užvedė gerbėjus ir itin tolimu tritaškiu greitoje atakoje – 71:46. Iki mačo pabaigos jokia intriga į areną nebegrįžo.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 16 (5/8 dvitaškių, 9 atk. kam.), Aaronas White‘as 12 (4/5 dvitaškių), Nate‘as Woltersas 11, Edgaras Ulanovas (7 atk. kam.) ir Artūras Milaknis (2/8 tritaškių) po 8, Thomasas Walkupas 2 (8 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 14 (5 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 13 (6/10 dvitaškių, 7 atk. kam.), Saulius Kulvietis 8 (1/5 tritaškių), Žiga Dimecas 7.