Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Vitalija Vasiliauskaitė.

Panevėžio miesto Etikos komisijai opozicija diagnozavo neįgalumą

Panevėžio miesto taryba minimalia persvara šiek tiek pakeitė Etikos komisijos sudėtį ir vietoje į Seimą išrinkto Deivido Labanavičiaus į ją delegavo mero Ryčio Račkausko bandražygę Jungtinės frakcijos narę Vitaliją Vasiliauskaitę. Opozicija piktinosi negavusi šios komisijos vadovo posto ir tebevykstančių teismo procesų, vadino ją neįgalia, nes ji visus metus net nesirinko, tačiau daugiausia kritikos buvo žerta naujajai komisijos narei, nes ji praėjusioje kadencijoje visai nepaisė teisingumo ir sąžiningumo normų.

Komisijos narė judėjimo „Kartu” atstovė Viktorija Polzunovaitė, kurios kandidatūrai į komisijos pirmininkės vietą nebuvo pritarta, sakė nesuprantanti ką išvis komisija veikia, nes kvietimą į jos posėdį buvo gavusi tik kartą – praėjusių metų vasarį.

Tarybos sekretorius Mantas Navaruckis atsakė, kad komisijos posėdžius šaukia jos pirmininkas, o kadangi nebuvo jokių skundų ar užklausimų, todėl galbūt dėl to komisija ir nesirinko.

„Žalioji” Gema Umbrasienė akcentavo, kad viešai neskelbiama, jog savivaldybė pralaimėjo teismą dėl Etikos komisijos sudarymo. Judėjimo „Kartu” arstovas Ričardas Bakanauskas nusprendė, kad slepiant informaciją apie teismus, tarybos nariai laikomi kvailio vietoje. Anot jo, komisijos pirmininko niekas akyse nėra matęs, todėl, jo žodžiais, nereikia kalbėti „briedų”. Buvęs parlamentaras Povilas Urbšys teigė, kad dėl Panevėžio savivaldybės Seimas priėmė specialų įstatymą, jog Etikos komisijai turi vadovauti opozicijos atstovas.

Teisės skyriaus vadovė Daiva Svirelienė sutiko, kad Panevėžio apylinkės teismas priėmė savivaldybei nepalankų sprendimą, tačiau patikino, jog apeliacinis skundas pateiktas Vyriausiajam administraciniam teismui, todėl galutinio sprendimo nėra.

G.Umbrasienė teiravosi, ar meras, kuris delegavo pareigų nevykdantį komisijos pirmininką, neturėtų prisiimti atsakomybės, o R.Račkauskas atsakė, jog dar niekas nenustatė, kad pirmininkas neveiksnus.

G.Umbrasienė konstatavo, kad atsižvelgiant į Etikos komisijos darbą praėjusios kadencijos taryboje, V.Vasiliauskaitės kompetencijas vertinanti visiškai neigiamai. Politikės žodžiais, V.Vasiliauskaitės gintus sprendimus, kurie buvo palankūs tik valdančiajai daugumai, teismas panaikino, nes jie buvo priimti nesivadovaujant įstatymais ir reglamentu.

P.Urbšys sakė V.Vasiliauskaitę mylintis ir bučiuojantis, tačiau nusprendė, kad Etikos komisija yra dirbtinis kišeninis darinys, kuris gerai komponuojasi į mero R.Račkausko švarko vidinę kišenę. Politikas per kelis kartus priminė, kad Panevėžio miesto savivaldybė virsta Gruto parko filialu.

„Žaliasis” Mantas Leliukas pasiteiravęs, kodėl valdančioji dauguma kišasi į opozicijai skirtus postus, pareiškė, jog V.Vasiliauskaitės nei mylintis, nei ją bučiuojantis, nes ji praėjusioje kadencijoje dirbo tik valdančiajai daugumai ir griežė dantį ant opozicijos.

Buvęs „valstietis” Rimantas Narkūnas pareikalavo nesikišti į Jungtinės frakcijos vidaus reikalus, nes ji V.Vasiliauskaitę delegavo į Etikos komisiją.

Po karštų diskusijų paskelbtas balsavimas parodė, kad už V.Vasiliauskaitės dalyvavimą Etikos komisijos darbe balsavo 14 tarybos narių, o likę 13 net nebalsavo.

Po tarybos posėdžio kalbintas pernai į devintą dešimtį įkopęs, anksčiau ne vienai partijai priklausęs, o dabar nepartinis, buvęs Panevėžio apskrities viršininkas ir buvęs Panevėžio miesto tarys narys Tomas Josas sutiko, kad pernai Etikos komisija posėdžiavo nedažnai, o ko gero tik vieną kartą.

„Iš pradžių buvo pandemija, paskui karantinas, o Etikos komisijos darbo nuotoliniu būdu kažkaip neįsivaizduoju”,- sakė jis ir pridūrė sveikata nesiskundžiantis, tik labai atsibodo sėdėti namuose.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: