Panevėžys minės Pasaulinę žemės dieną

Kaip ir kasmet Panevėžys su visu pasauliu minės Pasaulinę žemės dieną. Ekologinės problemos tampa vis aktualesnės, didėjanti tarša kelia grėsmę tiek gamtai, tiek ir žmogui, tad Žemės diena – puiki proga apie tai susimąstyti. 

„Kviečiu kiekvieną panevėžietį tapti „žalesniu“. Dažniau išjunkime elektros prietaisus, važinėkime dviračiais ar vaikščiokime pėsčiomis, nešiukšlinkime. Panevėžys visada garsėjo kaip vienas žaliausių Lietuvos miestų. Todėl noriu palinkėti panevėžiečiams pasistengti, kad jis taptų ir švariausiu Lietuvoje. Nepamirškime, kad visi parkai, skverai, miškeliai yra ne kažkieno, o kiekvieno iš jūsų, o kartu ir mūsų visų, todėl nešiukšlinkime, saugokime juos. Tada tikrai visur bus gražu, švaru ir visi jausimės tikri savo miesto šeimininkai. Kviečiu visus aktyviai prisidėti gražinant mūsų miestą, mūsų šalį, mūsų Žemę!“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Savivaldybė jau ketvirtą kartą įsitraukia į akcijos „Žemės valanda“ ir kovo 19 d. 20.30 val. visas šviesas išjungs Laisvės aikštėje, Elektros g. Įmonės, įstaigos, nevyriausybinės organizacijas, bendruomenės, gyventojai kviečiami prisidėti ir vieną valandą sumažinti patalpų apšvietimą. Bendruomenių rūmai šiaurinėje Laisvės a. dalyje žada sujungti du laikmečius – viduramžius ir dabartį. Panevėžiečiams bus parodytas ugnies spektaklis „Inferno“, vyks „Viduramžių pasiuntinių“ šou (Vilnius), vokiečių aviganių veislyno „Nuo Ūtos“ pasirodymai, skambės būgnininkų ansamblio „Drumline Aukštyn“ kūriniai, lauks dviratininkai, staigmenos.

Į šventę atvykime ekologiškai: pėstute, dviračiais, riedučiais ar net raiti.

Mieste vyks ir daugiau Žemės dienos renginių:

18 d. 10 val. Bendruomenių rūmuose – šventė „Žemės karuselė“;

21 d. 12 val. prie Savivaldybės – iškilminga Žemės vėliavos kėlimo ceremonija;

21 d. 15 val. Gamtos mokykloje – inkilų parodos atidarymas ir konkurso „Padovanok namus sparnuočiui“ nugalėtojų apdovanojimas;

kovo 21 d. 15-17 val. prie J. Miltinio paminklo „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai kvies nusikalti inkilą. Vyks viktorina „Ar pažįsti miško paukštį?“, bus kuriama kompozicija „Pavasario  vartai“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: