Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-02-20

Paskolų teikėjų įvairovė: kokie skirtumai egzistuoja?

Nesunku pastebėti, kad paskola šiandien jau tapo tokiu įprastu reiškiniu, kad tikrai nieko nestebina, o neretai pasitaiko ir tokių atvejų, kai žmonės, vos tik grąžiną vieną paskolą, nusprendžia pasiskolinti dar kartą. Toks paskolų populiarumas nulėmė ir tai, kad šiandien paskolų teikėjų įvairovė yra labai didelė. Ir nors tarp šių institucijų vykdomų veiklų galėtumėt įžvelgti labai daug panašumų, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad netrūksta skirtumų. Ir būtent jie yra labai reikšmingi pasiskolinti norinčiam asmeniui. Tad pats metas įvardinti svarbiausius skirtumus ir aptarti jų reikšmę pasiskolinti norinčiam žmogui.

Skolinamų sumų amplitudė

Vienas pagrindinių klausimų, į kurį galimus atsakymo variantus mintyse sau spėlioja pasiskolinti norintis asmuo, yra toks: ar bus paskolinta reikiama pinigų suma? Taip ar ne, priklausys nuo įvairių aplinkybių, tačiau neabejotinai viena svarbiausių yra skolinamų sumų amplitudė. Nepamirškite, kad skirtingi paskolų teikėjai nustato skirtingas skolinamų pinigų sumų amplitudes ir tai neabejotinai yra vienas tų dalykų, kuriuo neabejotinai turite pasidomėti, rinkdamiesi paskolos teikėją.

Skirtingi skolinimo laikotarpiai

Klaidinga būtų galvoti, kad skiriasi vien tik skolinamų pinigų sumų amplitudės – nereikia pamiršti, kad akivaizdūs skirtumai gali ir tuo atveju, kai kalbame apie pinigų skolinimo laikotarpį. Skirtingi paskolų teikėjai pasiūlys ir skirtingus terminus, tad dar viena jūsų laukianti užduotis – patikrinti, kuris paskolos teikėjas galėtų pasiūlyti jums aktualiausią terminą.

Skirtingi sutarties administravimo mokesčio dydžiai

Paskola – tai ne tik galimybė gauti pinigų tuomet, kai jų labiausiai reikia. Nereikia pamiršti, kad laukia ir tam tikros išlaidos, pavyzdžiui, susietos su sutarties administravimo mokesčiu. Tačiau, kuomet kalbame apie skirtumus, svarbu pastebėti, kad skirtingi paskolų teikėjai taiko skirtingo dydžio mokesčius. Ir, vėlgi, tik nuo jūsų pačių priklauso, kam teiksite pirmenybę.

Ne visi paskolų teikėjai sudaro galimybę grąžinti pinigus anksčiau be papildomų mokesčių

Nesunku pastebėti, kad nemažai daliai žmonių, kurie pasiskolino pinigų, atsiranda galimybė grąžinti juos anksčiau numatyto termino. Ir, atrodytų, tai yra neabejotinai puikus dalykas – grąžinus pinigus, galima kurti daugiau naujų planų. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad kai kurie paskolų teikėjai taiko tam tikro dydžio mokestį, anksčiau numatyto termino grąžinamai pinigų sumai. Taigi, belieka tik pridurti, kad renkantis paskolos teikėją, jums taip pat svarbu patikrinti, ar už ankstesnį, nei buvo numatyta paskolos terminą, būtų taikomas mokestis.

Ne visi suteiks ir galimybę pasinaudoti kredito atostogomis

Na, ir, žinoma, taip pat nereikia pamiršti, kad taip pat ne visi paskolų teikėjai suteikia galimybę pasinaudoti kredito atostogomis. Jei jums ši galimybė yra labai aktuali, rinkdamiesi paskolos teikėją, nepamirškite patikrinti, ar prireikus, bus galima mėnesiui atidėti įmoką.

Taigi, nesunku pastebėti, kad paskolų teikėjai šiandien sudaro labai didelę įvairovę, o taip pat svarbu akcentuoti, kad ir skirtumų netrūksta. Ir šiuos skirtumus reikėtų ypač atsakingai įvertinti, sprendžiant klausimą, su kuriuo paskolos teikėju verta sudaryti sutartį – atkreipkite dėmesį į tai, kokia pinigų suma gali būti paskolinta; kokiam laikotarpiui; kokio dydžio bus sutarties administravimo mokestis ir t.t.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: