Poezija ir muzika persipins kompozicijoje „iš naminio audimo dainos“

Rugsėjo 29 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks poeto Vlado Braziūno ir kompozitoriaus, multiinstrumentininko Algirdo Klovos kompozicija „iš naminio audimo dainos“ poeto balsui ir skambančiai gausai.

Renginyje skambės Vlado Braziūno eilėraščiai autoriaus balsu ir  Algirdo Klovos atliekama instrumentinė ir vokalinė gausa. Vienas kitą papildydami, patildydami, pagarsindami… ne, ne pagarbindami, tik susižvalgydami, susiklausydami. Kiekvienas savaip.

Iš dainos dainon drauge jau du gerus dešimtmečius. Bet ir kur kas anksčiau: draugėn suvesti etninės kultūros. Vladas ja užkrėstas Vilniaus universiteto kraštotyrininkų ramuvos, šiemet mininčios 50-metį, Algirdas, jaunėlesnis, – universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“.

Algirdas Klova: „Su Vladu išvažinėta ko ne visa Lietuva, buvome Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje. Savo kūrinius vadiname kompozicijomis poeto balsui ir skambančiai gausai: Vladas skaito savo eiles, o aš groju muziką, paremtą liaudies melodijomis, dermėmis, motyvais. Naudoju daug visokių liaudies instrumentų ir, žinoma, smuiką. Kartais ir padainuoju.“

Vladas Braziūnas, aukštaitis iš Pasvalio ir nuo Pasvalio: „Su Algirdu Klova ir jo folkloro grupe „Vydraga“ 2005-aisiais esam išleidę knygą su kompaktine plokštele „iš naminio audimo dainos“. Skyrėm dviem gyvenime nesusitikusiems žmonėms, puikiausiems savo kraštų tautosakos „pateikėjams“ – šviesiam dzūkui Petrui Zalanskui ir Onai Vaškaitei-Bluzmienei iš manosios Lietuvos šiaurės. Dar smagiau: iš mano senelio augtinės Talačkonių.

Mėgstam mudu su Algirdu tą knygos pavadinimą „iš naminio audimo dainos“. Bet kaskart jis slepia vis ką kita. Taip nutiks ir antradienį…“

Renginys iš projekto „Maža žemėlapyje, didi pasaulyje 2“.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos projektą „Maža žemėlapyje, didi pasaulyje 2“ remia Panevėžio miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: