Rūpinkimės ne tik savimi

Balandžio pabaigoje visuotinai sukrunta visa Lietuva ir ima ,,DARYTI‘‘. Sąmoningi turime būti visus metus, todėl ne tik balandžio 23 dieną akcijos „DAROM“ metu tvarkykime savo aplinką, bet neužmirškime to daryti nuolatos!

Savaitgalį išėjus pasivaikščioti ir pasigrožėti atbundančia gamta – nustėrau! Panevėžio rajono miškuose, bene ties kiekvienu posūkiu, pūpso šeimininkų neatsakingai paliktų ir senai užmirštų šiukšlių krūvos. Pačios jos į miško prieigas neatkeliavo, jas atvežė ir paliko mažai mąstantys, ne tik kitais, bet ir patys savimi nesirūpinantys žmonės. Tuo metu į galvą šovė mintis – ,,Jei jau susitvarkei namus ar kiemą, tai kam teršti aplinką, kurioje vasaros viduryje – labai tikėtina – linksminsis ir žais tavo vaikai?“

Pradėkime nuo savęs! Nuo seno gerai žinoma, kad pavasaris tvarkymosi metas, kai nuo daiktų nuvalomos dulkės, atsikratoma jau nebenaudojamų rakandų, išvalomi net retai prisimenami namų kampai. Tik vis dažniau, per metus užgyventas ir jau nereikalingas turtas atsiduria ne sąvartynuose, kur jiems ir vieta, o pakelėse ar nuošalesnėse miškų teritorijose. Atsinaujina gamta, atsinaujina ir žmogus, tik gal, atitinkamai, reikėtų atnaujinti ir mintis? Jei nešiukšlintume negalvodami – nereikėtų ir ,,DARYTI‘‘.

Teritorijas, kuriose gyvename, švarinkime atsakingai ! Jei sąmoningai rūšiuosime, nereikalingus daiktus išmesime sąvartynuose ar atiduosime perdirbti, nereikės to paties darbo daryti kelis kartus. Tuomet teliks bendruomeniškai puoselėti viešąsias vietas, kuriose žmonės buriasi ir laisvu laiku leidžia laiką. Tam tikra prasme taip kaip kiekvienasprisėdėsime prie tvarkos puoselėjimo, taip prisidėsime ir prie savanorystės, sąmoningumo, bendruomeniškumo bei pilietiškumo skatinimo. Esame pavyzdys ateities kartoms, kurioms ir paliksime šiandien užgyventą kraštovaizdį.

Užterštumo problema – tai ne medžių viršūnėmis klajojančios kalbos, tai problema, kurią pamatyti gali kiekvienas jau šį savaitgalį pasisukinėjęs atokesnėse Panevėžio rajono vietose. Net miesto centre šios ydos negalima nepastebėti! Verčiau nuo skambių kalbų reikia pereiti prie darbų! Jau kitą savaitgalį! Balandžio 23-ąją burkimės į akciją „DAROM“!

Panevėžio regiono „DAROM“ koordinatorė Modesta Petrauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: