Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Savivaldybėje apsilankė projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorius R. Gabulas

Panevėžio miesto savivaldybėje apsilankė projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorius Robertas Gabulas, kuris Panevėžį atstovauja Ukrainoje.

„Malonu jus čia matyti ir įteikti pažymėjimą, liudijantį, kad esate projekto „Globalus Panevėžys“ ambasadorius. Jūs veiklus žmogus, tad manau ateityje bendromis jėgomis įgyvendinsime ne vieną šaunų projektą mūsų gimtam miestui“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

R.Gabulas Ukrainoje yra įsteigęs fondą „Kunigaikščių Ostrogiškių karūna“, kurio pagrindinis tikslas – atkurti kultūrinį paveldą Ukrainoje ir Lietuvoje, ir būtent kunigaikščio Konstantino Ostrogiškio antkapinį paminklą Kijevo Pečerų vienuolyne. Todėl susitikimo metu buvo aptartos galimybės prisidėti prie iniciatyvų Panevėžyje. „Esu panevėžietis, todėl šis miestas man yra brangus, norisi palikti dovaną ir gimtajam miestui – Panevėžiui“, – sakė R. Gabulas.

Susitikimo metu buvo aptarta dabartinė situacija Ukrainoje, karo pabėgėlių iš Ukrainos integracija Panevėžyje, diskutuota apie Panevėžio laisvąją ekonominę zoną.

Primename, kad R. Gabulas – iš Panevėžio kilęs visuomenės veikėjas, verslininkas, kompanijos „Modern Technology Road“ generalinis direktorius, ilgametis bendrų Lietuvos bei Ukrainos kultūrinių ir istorinių projektų vykdytojas, mecenatas. 2021 m. kovo 10 d. Ukrainos Užsienio reikalų ministerijoje vyko iškilminga ceremonija, kuomet R. Gabulas buvo paskirtas Lietuvos Respublikos garbės konsulu Luhansko srityje, kur ne pirmus metus padeda spręsti humanitarines problemas, rūpinasi šio regiono medicinos ir socialinėmis įtaigomis. Šiuo metu Ukrainoje rūpinasi humanitarine pagalba prieš Rusiją kovojantiems kariams. 2018 m. už ypatingus nuopelnus Kaunui ir Lietuvai, ypač uolų ir sąžiningą darbą, visuomeninę veiklą apdovanotas II laipsnio Santakos garbės ženklu. 2019 m. už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę, skatinant užsienyje gyvenančių lietuvių įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą ir gerovės Lietuvoje kūrimą R. Gabulas apdovanotas Užsienio reikalų ministerijos Garbės ženklu. 2020 m. Vyčio paramos fondo valdybos sprendimu R. Gabulas buvo apdovanotas Vyčio žvaigžde. 2021 m. liepos 6 d. LR Prezidentūroje už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje buvo apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi.

Šiuo metu „Globalus Panevėžys“ turi 6 ambasadorius – Airijoje gyvenančią  Donatą Simonaitienę, Didžiojoje Britanijoje – Sandrą Baranauskienę, Estijoje – Justiną Pajus, Jungtinėse Amerikos Valstijose – Simą Urbonavičių, Ukrainoje – Robertą Gabulą ir Turkijoje – Ievą Keskinę.

„Globalus Panevėžys“ – projektas, skirtas suburti po pasaulį išsibarsčiusių panevėžiečių bendruomenę, siekiant palaikyti su jais ryšius. Taip siekiama simboliškai išplėsti regiono ribas, integruojant išvykusius tautiečius į gimtojo miesto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant miesto ekonominę gerovę ir kt. Daugiau informacijos www.globalus.panevezys.lt.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: