SEB bankas apdovanojo geriausius šalies abiturientus – tarp jų trys panevėžiečiai

Dešimtus metus iš eilės šalies SEB bankas apdovanojo abiturientus, geriausiai išlaikiusius valstybinius brandos egzaminus. Šiemet SEB bankas apdovanojo penkiasdešimt aštuonis Lietuvos abiturientus, kurie aukščiausiais balais išlaikė bent keturis valstybinius brandos egzaminus. Tarp jų šiais metais apdovanoti ir trys moksleiviai iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos: Ieva Černytė, Akvilė Gasiūnaitė ir Ignas Žebrauskas.

„Jūs daug dirbote, stengėtės ir pasiekėte rezultatų moksle, kilstelėjusių jus į pačią viršūnę. Tai puiki pradžia, tačiau labai svarbu nesustoti, daug dirbti toliau, kad šis pasiekimas ateityje įgautų prasmę ir virstų realiais rezultatais gyvenime“, – sveikindamas geriausius abiturientus sakė SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius Virginijus Doveika.

SEB bankas, padedamas Nacionalinio egzaminų centro (NEC), kasmet atrenka ir apdovanoja šalies abiturientus, laikiusius ne mažiau kaip keturis valstybinius brandos egzaminus ir surinkusius aukščiausius jų įvertinimo balus. Geriausiems Lietuvos abiturientams įteikti SEB banko dovanų čekiai vertybiniams popieriams įsigyti ir dovanų kuponai, tapus studentais suteikiantys galimybę nemokamai gauti tarptautinį studento pažymėjimą – mokėjimo kortelę „SEB ISIC MasterCard“.

Apdovanojimai šiemet skirti dvidešimt trims Vilniaus ir vienuolikai Kauno abiturientų, geriausiai išlaikiusių brandos egzaminus. Aukščiausiais balais egzaminus išlaikė ir SEB apdovanojimus taip pat gavo septyni abiturientai iš Klaipėdos, po tris – iš Marijampolės, Mažeikių, Panevėžio ir Šiaulių rajonų bei du iš Vilkaviškio rajono. Po vieną geriausią moksleivį apdovanota iš Biržų, Kretingos ir Rokiškio rajonų.

Iš mokyklų labiausiai išsiskyrė Vilniaus licėjus, kur aukščiausius įvertinimus gavo net 16 abiturientų.

SEB banko atliktos geriausių Lietuvos abiturientų apklausos duomenimis, dauguma geriausių šalies moksleivių mokslus ketina tęsti Lietuvoje. 63 proc. apklaustų abiturientų jau pasirinko studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose, 55 proc. iš jų ketina studijuoti Vilniaus universitete. Populiariausia specialybė tarp apklaustų abiturientų – medicina. Šios krypties studijas ketina rinktis 10 moksleivių.

Tarp užsienyje ketinančių studijuoti geriausių šalies moksleivių jau kelintus metus iš eilės populiariausi yra Jungtinės Karalystės universitetai. Du apklausti abiturientai ketina studijuoti Anglijoje esančiame Kembridžo universitete, du – Škotijoje esančiame Edinburgo universitete.
NEC duomenimis, šiemet egzaminus laikė daugiau negu 37 tūkst. studentų. Bent vieną 100 balų įvertinimą yra gavę 1324 mokiniai, tris 100 balų egzaminų įvertinimus gavo 76 mokiniai, keturis aukščiausius įvertinimus yra gavę 27 mokiniai, penkis – septyni.

Daugiausia aukščiausių 100 balų įvertinimų, skaičiuojant nuo egzaminą laikiusiųjų skaičiaus, mokiniai gavo už užsienio kalbų (anglų ir vokiečių) ir informacinių technologijų brandos egzaminus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: