Sporto mokyklos reorganizacijoje regi „nešvarą“

Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos Sporto mokykla bus prijungta prie Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro.

Mokykla – nebe švietimo įstaiga

Praėjusį ketvirtadienį Biržų rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl Sporto mokyklos reorganizavimo būdo. Mokykla bus prijungta prie naujai sukurto Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro (toliau – KKSC). Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos Sporto mokykla bus nebe savarankiška švietimo įstaiga. Ji taps savivaldybės biudžetinės įstaigos KKSC dalimi ir vykdys šio centro nuostatuose numatytas funkcijas. Kol kas pareigų neteks tik Sporto mokyklos direktorius. Visi mokyklos darbuotojai bus perkelti į naują įstaigą, kurios vadovas vėliau galės spręsti apie specialistų ir darbininkų tinkamumą pareigoms.

Sporto mokyklos direktorius įpareigotas iki gegužės 20 dienos raštu pranešti visiems kreditoriams apie mokyklos reorganizavimo sąlygas. Ne vėliau kaip per mėnesį nuo šio sprendimo apie reorganizavimą turi būti pranešta kiekvienam šios mokyklos moksleiviui.

Sukurto KKSC direktorius turės du pavaduotojus. Vienu iš jų taps dabartinis Sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas, kuris, kaip ir kiti darbuotojai, bus perkeltas į naują įstaigą.

Tą pačią dieną – dvi naujienos

Tą dieną, kai savivaldybės taryba balsavo dėl mokyklos prijungimo prie naujojo Kūno kultūros ir sporto centro, savivaldybėje vyko pretendentų į Biržų rajono kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pareigas atranka. Norą dalyvauti atrankoje pareiškė vienas pretendentas – Sigitas Mitrochinas, kuriam ir nusišypsojo sėkmė.

Tad tarybos posėdžio salėje sėdėjo ką tik atranką laimėjęs konservatorių frakcijai priklausantis tarybos narys. Diskusijose ir balsavime jis nedalyvavo.

Įžvelgė norą atleisti direktorių ir korupciją

Svarstant Sporto mokyklos reorganizavimo klausimą tarybos nariams kilo abejonių. Jokiai frakcijai nepriklausanti Skirmantė Griciūnienė prašė priminti, kas sudarė darbo grupę kūno kultūros ir sporto veiklai rajone išanalizuoti.

Administracijos direktorius Audris Mukas atsakė, kad grupėje buvo jis pats, „valstietis“ Audrys Šimas, konservatorius Sigitas Mitrochinas, Sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas Viktoras Bagamolovas, „ darbietis“ Dalius Drevinskas ir respublikonas Mindaugas Balčiūnas.

„Aš į komisiją buvau įtrauktas, bet nedalyvavau nė viename posėdyje“, – pareiškė A. Šimas.

S. Griciūnienė pranešė, kad balsuos prieš projektą, nes įžvelgia interesą iš vadovo pareigų pašalinti dabartinį Sporto mokyklos vadovą Algį Kriaučiūną. Pasak politikės, norint atleisti vieną žmogų naikinama visa įstaiga.

Dėl panašios priežasties sprendimo nepalaikė ir „valstiečių“ frakcijos narė Stasė Eitavičienė. Anot jos, reorganizavimo būdas parinktas tik dėl vieno žmogaus.

Opozicinės Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pirmininkas Viktoras Rinkevičius nepraleido progos priminti įtarimus dėl partinių interesų.

„Tai sveikinu valdančiąją koaliciją sėkmingai ir toliau pasidalinant visus postus savivaldybėje. Aš prieš du ar tris mėnesiu per tarybos posėdį (galite pasiklausyti įrašą) jau sveikinau S. Mitrochiną kaip direktorių, kai buvo kuriamas tas Sporto centras. Jau buvo aišku, kad buvo postai pasidalinti, beliko tik formalumus atlikti. Tas formalumas buvo atliktas. Sveikinu – darykit taip ir toliau, bet antikorupciniu požiūriu tai yra labai nešvaru ir pavojinga. Įspėju, kad tai gali baigtis ir nelabai sėkmingai“, – pareiškė Antikorupcijos komisijai vadovaujantis V. Rinkevičius.

Į tai reagavo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai vadovaujanti vicemerė Irutė Varzienė. Anot jos, toks oponentų švaistymasis frazėmis „politinė korupcija ir korupcija“ jau tapo ne pirmą kartą girdimu ir įprastu dalyku.

„Jeigu galima paironizuoti, tai mokomės iš „valstiečių“. Kol kas ir iš 8 seniūnų „valstiečių“ yra 4, o seniūnaičių ir bendruomenės pirmininkų yra, kiek tik nori. Bet mes korupcija kažkodėl nekaltiname, o priimame, kad aktyviausi žmonės renkasi partiją, kokią nori“, – „valstiečiui“ V. Rinkevičiui atkirto konservatorė I. Varzienė.

Balsavimas

Už sutikimą reorganizuoti Biržų rajono sporto mokyklą balsavo Adolfas Rinkūnas, Aidas Vaitkevičius, Alfridas Jozėnas, Arūnas Anskinas, Arūnas Butėnas, Audronė Garšvaitė, Aurelija Sindriūnė, Dalius Drevinskas, Dalius Jakubėnas, Gražina Kučinskienė, Irutė Varzienė, Linas Vaitkevičius, Mindaugas Balčiūnas, Sigutis Štrėmas, Valdemaras Valkiūnas, Vilius Trečiokas. Prieštaravo A. Šimas, Kęstutis Armonas ir S. Griciūnienė.

Pritarimo neišreiškė (susilaikė) Ramunė Čigienė, S. Eitavičienė ir V. Rinkevičius.

Iš viso nebalsavo S. Mitrochinas ir Viktoras Kurganovas.

Alfreda Gudienė

Nuotraukoje: Opozicinės Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pirmininkas Viktoras Rinkevičius nepraleido progos priminti įtarimus dėl partinių interesų ir korupcijos pavojaus.

siaures_rytai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: