Šv. Valentino dienai artėjant: emigrantai rado unikalų būdą pasveikinti Lietuvoje pasilikusias mylimąsias

Lietuvoje šv. Valentino diena pradėta švęsti tik prieš mažiau nei 3 dešimtmečius. Tad mūsų šalyje vadinamojo valentadienio tradicijos dar galutinai nesusiformavusios. Iki šiol lietuviai susiskaldę į kelias stovyklas: vieni šventę mini, kiti jos tiesiog nesureikšmina ar net ignoruoja.

Tačiau, kaip rodo atliktų apklausų duomenys, 2019 m. šv. Valentino dieną minėjo du trečdaliai lietuvių. Prekybininkų teigimu, vidutinės vieno žmogaus išlaidos ruošiantis šventei sudarė apie 50 Eur. Palyginimui, 2019-aisiais amerikiečiai Valentino dieną bendrai išleido net apie 20 mlrd. JAV dolerių.

Prekybininkai pastebi, jog užsienio šalyse gyvenantys ir Lietuvoje likusių artimųjų pasiilgę tautiečiai vis dažniau savo mylimiems žmonėms dovanas užsako internetu. Taupantys laiką ir norintys garantijų žmonės taip pat vis dažniau renkasi dovanas išsirinkti ir užsisakyti iš anksto.

Daugelis šv. Valentino dieną per daug neišlaidauja

Didžioji dalis mininčių šią progą teigia meilės dienai iš anksto nesiruošiantys: viską, ko reikia šventei (dovaną antrajai pusei, šeimos nariams, gėles, maistą, gėrimus ir kt.), lietuviai perka šventės išvakarėse arba pačią vasario 14-ąją. Per meilės dieną daugelis nelinkę pirkti itin brangių, daugiau kaip 200 Eur viršijančių dovanų.

 Šv. Valentino dienos išlaidos net kelis kartus išauga, jei tą dieną nusprendžiama išvykti į romantišką kelionę ar pasipiršti – tuomet perkami prabangesni žiedai, brangesnės puokštės, nevengiama įsigyti ir 100 rožių puokštes.

Lietuvos prekybininkai teigia, jog vasario 14-ąją nuperkama daugiau vaisių, uogų – daugiausia braškių, šokolado, konditerinių gaminių (ypač tortų ir tartalečių) ir putojančio vyno.  

Populiarios ir malonios smulkmenos: dažniausiai perkami širdelės formos lipdukai, balionai ir žvakutės, taip pat pliušiniai žaislai, detalės interjerui, SPA priemonės. Tačiau vienareikšmiškai vasario 14-ąją populiariausia dovana – gyvos gėlės.

Įprastas skintas gėles keičia gėlės dėžutėje

 „Pasaulio gėlės“ floristas Saulius Cibulskas juokauja, kad kovo 8-oji po truputį persikelia į vasario 14-ąją: kasmet per šv. Valentino dieną nuperkama vis daugiau tulpių, domimasi ir narcizais.

S. Cibulskas pastebi, kad populiaresnės ne skintos gėlės, bet puokštės ir gėlių dėžutės: „Asortimente turime ne tik įprastų kartoninių, bet ir prabangiai atrodančių aksominių dėžučių. Gėlės dėžutėse populiarėja neatsitiktinai: jos laikomos trąšų prisotintoje oazėje, todėl gavėjus džiugina kur kas ilgiau. Jos idealiai tinka skubantiems, užimtiems žmonėms – nereikia kasdien keisti vandens, pakirpti kotelių ar imtis kitų triukų gėlių šviežumui išlaikyti“, – įsitikinęs specialistas.  

Pasak floristo, dažnai pirkėjai vien puokšte neapsiriboja: kartu užsakoma saldainių, širdelės formos helio balionas, pliušinis žaislas arba puokštė sukomplektuojama su gėlių meškiuku. Kvepiantys gėlių meškučiai – tai lyg variantas „du viename“ – jie dovanojami ir kaip gėlių kompozicija, ir kaip interjero detalė.

Gėlių pristatymas į namus – kur kas populiaresnis tarp emigrantų

Vis daugiau gėlių, kitų floristikos prekių užsakoma internetu. Jas paprasta užsisakyti net ir mobiliuoju telefonu – sutaupoma daug laiko. Gėlės internetu populiarėja dėl lanksčių kainų, operatyvumo, patogumo ir paprasto užsakymo.

Gėlių internetu labai dažnai užsako emigrantai. Kaunietis Audrius (38), šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Danijoje, pasakojo, kad anksčiau, kai norėdavo pasveikinti Lietuvoje su sūnumi pasilikusią žmoną, pagalbos prašydavo jos draugės: „Anksčiau tekdavo skambinti žmonos draugei ir prašyti, kad maniškei nupirktų ir nuvežtų gėlių. Nenorėdamas jaustis skolingas, visuomet pervesdavau 10–15 eurų daugiau – vis tik kainuoja ir laikas, ir kuras… Na, bet ilgainiui pasidarė nebesmagu prašyti – moteris taip pat užsiėmusi, turi mažų vaikų. Taigi labai apsidžiaugiau, kai pagaliau ir Lietuvoje atsirado galimybė užsisakyti gėlių internetu, ir visai nesvarbu, kuriame pasaulio kampelyje tuo metu esi.“

Organizuojant siurprizus tenka įveikti nepasitikėjimą

Nors maisto, drabužių ir buities prekių pristatymas į namus jau tampa vis įprastiniu apsipirkimo būdu, vis tik nemažai žmonių pirkdami gėles internetu turi dar daug abejonių: esą, nėra garantijų, ar gėles atveš laiku ir ar apskritai atveš, nedrįstama pirkti puokščių nemačius, abejojama pačiu pirkimo procesu ir kt.

Tačiau, anot vieno, visoje Lietuvoje pristatančio specializuoto gėlių prekybos tinklo atstovų, viskas labai paprasta – čia taip pat galioja tie patys elektroninės komercijos principai. T.y., pirmiausia reikia gėles ar kitas pasirinktas prekes įsidėti į krepšelį. Po to įvedama pirkėjo informacija (vardas, pavardė, el. pašto adresas, kiti kontaktai). Taip pat nurodoma, ar reikalinga PVM sąskaita faktūra.

Organizuojant staigmeną ir siekiant netikėtai nustebinti žmogų, galima rinktis anoniminį užsakymą – gavėjas nežinos, kas jam siunčia gėlių. Po to pasirenkamas pristatymo būdas (per kurjerį, tačiau gėles galima atsiimti iš parduotuvių Kaune – atvykus pageidaujama gėlių kompozicija jau bus paruošta). Galiausiai įvedami gavėjo duomenys, adresas, nurodoma papildoma informacija, pristatymo data ir laikas, apmokama.  

Pirkėjai gėlių pristatymą internetu renkasi dar ir dėl to, kad gali pasirinkti iš kur kas platesnio asortimento, o užsakymai komponuojami iš gražiausių ir kokybiškiausių gėlių iškart – jokių dienų dienas virtinoje stovėjusių puokščių. Kurjerio pristatomos kompozicijos dažniausiai atitinka nuotraukose matomą vaizdą arba skiriasi labai nežymiai.

Pagalba paskutinę minutę

Per šv. Valentino dieną, kai gėlių paklausa šokteli net kelis kartus, gali tekti pasukti galvą, kaip nustebinti ir sužavėti artimą žmogų, nes gali tekti rinktis ne tai, ką norite, bet iš to, kas liko. Greičiausi nepavyks išvengti skubėjimo, streso ir stovėjimo eilėse.

Tačiau net ir didžiausiais užuomaršomis floristai pažada pasirūpinti ir tikina, jog didžiuosiuose miestuose tikrai bus galima rasti iki vėlaus vakaro ar net visą parą veikiančių gėlių parduotuvių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: