Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Tarp geriausių šalies eksporto įmonių – ir panevėžiečiai

Praėjusią savaitę daugiau kaip 2000 narių vienijanti Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) įteikė kasmetinius „Lietuvos eksporto prizo“, „Lietuvos metų verslininkės-vadovės“ ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimus. Tradiciškai „Lietuvos eksporto prizas“ buvo įteiktas 5 įmonėms iš skirtingų šalies regionų. Panevėžio regione metų eksportuotojos vardą pelnė solidų, apie 70 proc. pajamų ir eksporto augimą pademonstravusi laidų, kabelių ir pynių gamintoja AB „Lietkabelis“.

„Panevėžys nuo seno garsėja kaip pramonės miestas, šiandien kryptingai judantis regiono patvirtinta strategine Pramonė 4.0 kryptimi. Panevėžio, kaip pramonės miesto tapatybę neabejotinai formuoja čia veikiančios įmonės. Viena tokių, netgi galėčiau pavadinti legendinių įmonių – jau 64 metus veikiantis „Lietkabelis“, tapęs neatsiejama Panevėžio dalimi. Džiaugiuosi jums tenkančiu apdovanojimu, džiaugiuosi, kad savo darbais garsinate Panevėžį Lietuvoje ir Lietuvą už jos ribų. Linkiu drąsių planų ir užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo. Kuo didžiausios sėkmės“, – sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Svarbiausiame metų LPPARA renginyje, pavadintame „Eksporto lyderiai: kaip iššūkius paversti galimybėmis“, šiemet buvo surengta verslo ir politikos lyderių diskusija bei pranešimų sesija. Dėl su verslu bendros sprendimų paieškos būtinybės vienbalsiai sutiko visi renginyje dalyvavę šalies pareigūnai: Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Susisiekimo ministras Marius Skuodis, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė, Seimo nariai, miestų ir rajonų merai ir kiti renginio svečiai.

Verslo atstovai dalijosi patirtimi apie pastarojo meto iššūkius ir praktinius bei teorinius būdus jiems įveikti. Verslo atstovams šiuo metu aktualiausi eksporto rinkų keitimo, politikų ir vyriausybės pagalbos valdant žaliavų kainų bei trūkumo rizikas, gaminių sertifikavimo ir kiti klausimai.

„Verslas turi iššūkių, bet galime imti gerąsias kaimynų praktikas ir įgyvendinti jas geriau. Puikus pavyzdys – supaprastintas sertifikavimas Latvijoje“, – kalbėjo AB „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas.

Pagrindinis LPPARA tikslas yra verslo interesų atstovavimas gerinant aplinką verslo plėtrai, eksportui, investicijoms ir visuomenės gerovei. LPPARA teikia pasiūlymus verslo aplinkos gerinimui, konsoliduotą pozicija teisėkūroje, vertina valdžios sprendimus, dalyvauja ir kuria darbo grupes, apvalaus stalo diskusijas.

Parengė Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: