AINA.LT nuotr.

VMI atnaujino derybas su PST dėl baudos mokėjimo išdėstymo

Valstybinė mokesčių inspekcija prie FM (VMI) oficialiai informavo AB Panevėžio statybos trestas (PST), kad atnaujina taikos sutarties dėl Konkurencijos tarybos paskirtos baudos mokėjimų išdėstymo derinimą ir pateikė bendrovei siūlomas sąlygas. PST tikisi, kad taikos sutartis bus sudaryta artimiausiu metu.

Taip pat PST gavo informaciją, kad vadovaudamasis 2022 m. liepos 12 d. patvarkymu antstolis nusprendė įšaldyti dalį bendrovės lėšų jos banko sąskaitose, kurios prilygsta nesumokėtai Konkurencijos tarybos paskirtos baudos sumai. Šiuo metu vyksta taikos sutarties derinimo su išieškotoju VMI procesas dėl skolos išdėstymo, o išieškotojas nėra pareiškęs pageidavimo visą likusią nesumokėtą sumą išieškoti iš karto. Bendrovė informavo tiek VMI prie FM, tiek antstolį apie  pačios situacijos dviprasmiškumą. VMI pateikus atitinkamą prašymą, areštas Bendrovės sąskaitoms turėtų būti panaikintas pačiu artimiausiu metu.

PST generalinio direktoriaus Egidijaus Urbono teigimu, PST šį žingsnį vertina kaip nesusipratimą, kurį bendraujant su institucijomis pavyks greitai išspręsti.

Šių metų gegužės mėnesį Europos Komisija paaiškino, kad jeigu PST paskirtos baudos (ekonominės sankcijos) mokėjimui dalimis kartu su įstatymais nustatyta procesine palūkanų norma yra taikoma ir papildoma rinkos sąlygas atitinkanti metinė palūkanų norma, tokia pagalba nėra laikoma valstybės pagalba.

PAPILDYTA: AB „Panevėžio statybos trestas“ (Bendrovė) gavo informaciją, kad, vadovaujantis Valstybinės mokesčių inspekcijos prie FM (VMI) prašymu, antstolis panaikino Bendrovės banko sąskaitų areštą. Bendrovė tęsia derybas su VMI dėl taikos sutarties, išdėstant Konkurencijos tarybos paskirtą baudą, sudarymo ir savo veiklą vykdo įprastai.

„Kaip ir teigėme anksčiau šiandien, susiklosčiusią situaciją laikome nesusipratimu, PST toliau atlieka suplanuotus darbus. Dėkojame atsakingoms institucijoms, kad operatyviai sureagavo ir situaciją išsprendė“, – PST generalinis direktorius Egidijus Urbonas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: