Žiūrovų geraširdiškumas išgelbėjo koncertą

Jau 12 metų prasidėjus žydėjimui ar bekrentant spalvingiems rudenio lapams, lyjant ar kepinant saulei visą sezoną „Dūdų vasaros“ festivalis vyksta po atviru dangumi. Tai – Laisvės aikštės puošmena, didžiulė privilegija ir dėmesingumo gestas ateinantiems pasiklausyti pučiamųjų muzikos panevėžiečiams bei miesto svečiams, gražus darbo savaitės užbaigimas ir įžengimas į savaitgalio poilsį.

Praėjusį penktadienį aikštėje koncertavo Šilagalio kultūros centro dūdų orkestras „Sklepučini“ (vad. Vilmantas Vapsva) kartu su choreografine grupe „Salida“ (vad. Asta Skujytė). Kolektyvas ruošiasi dalyvauti 2016 metų moksleivių dainų šventėje, tad pristatė ir keletą kūrinių iš šios šventės repertuaro.

Unikalūs dalykai pritraukia unikalius reiškinius. Orkestras „Sklepučini“ pasižymi įdomia vandens trauka: beveik kaskart, kai groja šie muzikantai, ima lyti. „Matyt, mėlyna orkestro ir šokėjų aprangos spalva arba mūsų muzika pritraukia lietų. Esam šlapiasis orkestras“, – juokavo kolektyvo vadovas. Orkestras dažnai dalyvauja užsienio šalyse vykstančiuose festivaliuose ir parsiveža aukščiausius apdovanojimus, tad gal lietaus išdaigos – ir ištvermingumo išbandymas arba išskirtinis dangaus dėmesio ženklas?..

Kai iš užslinkusio debesies netikėtai pliūptelėjo gausi vandens srovė, žmonės nesiskirstė, ir orkestro vadovas pranešė, kad galės pratęsti koncertą, jei žiūrovai virš dūduojančių muzikantų palaikys savus lietsargius. Pranešimas buvo išties netikėtas, bet priimtas su malonumu: kiekvienas muzikantas gavo po žiūrovą-globėją ir kiekviena dūda – po savo lietsargį. Žiūrovai išgelbėjo jiems skirtą koncertą ir patys tapo pasirodymo dalimi.

Rugsėjo 4 d. 17 val. Panevėžio miesto gimtadienio proga sulauksime VRM reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncerto (vad. Egidijus Miknius). Linkime Jums malonių akimirkų!

Festivalio organizatoriai – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija.

Renatos Viksvienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: