Žiūrovus Tiltagaliuose pakerėjo „Pašėlęs ruduo”

Spalio 19 dieną Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centras pasipuošė įmantriais rankų darbo dirbiniais, kurie tiesiai iš sodų, parkų ir daržų nugulė ant podiumų žengusių modelių. Penktadienio vakarą jau aštuntą kartą vykęs alternatyvios mados festivalis – konkursas „Pašėlęs ruduo 2018” atskleidė dar nematytas rudens gėrybių panaudojimo galimybes.

Šiais metais tradiciniame Tiltagalių kultūros centro renginyje dalyvavo net 9 kūrėjai, kurie pristatė 12 kolekcijų. Podiumu žengė net 25 modeliai. Žiuri komisijoje – keturi kūrybiškumą, originalumą, kruopštumą, medžiagų panaudojimą ir derinimą, vertinę asmenys: Eleonora Tamašauskienė, Danguolė Laužikienė, Nona Tamošiūnienė ir svečias iš Turkijos Ismek Jurek, kuriam lietuvių kalbą suprasti gelbėjo Panevėžio rajono Karsakiškio Starzdelio pagrindinės mokyklos darbuotoja.

„Kaip tik praėjusią savaitę Karsakiškio Strazdelio mokykla įgyvendino tarptautinį „Erasmus+” projektą „Eco-friendly Practices at school“, skirtą atkreipti dėmesį į pasaulį vis labiau kaustančias ekologines problemas. Projekto dalyviai iš Portugalijos, Turkijos, Italijos ir Lenkijos užsuko ir į „Pašėlusio rudens” renginį. Nusprendėme juos dar labiau įtraukti į renginio programą, tad į komisiją pakvietėme viso projekto koordinatorių, turką Ismek Jurek. Bendrauti su kitais komisijos nariais, nepaisant kalbos barjero, jam sekėsi stebėtinai gerai”, – vieną didesnių šių metų renginio netikėtumų įvardina Tiltagalių kultūros centro direktorė Renata Kopūstienė.

Tradiciniame renginyje – tradiciniai dalyviai

Jau penkerius metus šiame renginyje dalyvaujantis Almantas Kunskas iš Kupiškio rajono Lukonių  į šią veiklą  įtraukė ir mažąją savo sesutę. Dvylikametė Neda Kunskaitė nuo pirmos klasės yra brolio modelis, o žmonių dėmesys jos nevaržo, net atvirkščiai – džiugina.

„Ji dėmesiu mėgaujasi,” – šypsodamasis pripažįsta brolis, kuris podiumu šiais metais žengė ir pats. – “Nusistovėjusi tendencija, kad vaikinai dalyvauti madų šou negali, ar bent jau nedalyvauja. Norisi šį faktą paneigti. Pats penkerius iš eilės metus esu dizaineris – pradžioje ir pats pristatydavau kūrinius, vėliau puošdavau sesę, šiais metais nusprendžiau vėl sugrįžti ant podiumo,” – pasakoja kūrybinio entuziazmo neslepiantis Almantas Kunskas. – “Kūrybinį braižą kiekvienais metais stengiuosi keistis. Įkvėpimas ateina iš gamtos, nes visa mada, šiuo atveju, yra iš gamtos.”

Įprasta, kad „Pašėlusio rudens” madų festivalyje dalyvauja ir tiltagaliečių Šaparnių šeima. Mama ir dukra vieningai tikina, kad dėl dalyvavimo konkurse dar neteko išgyventi nei vieno konflikto.

„Dažniausiai mes ir idėjomis pasidalijame, ir patarimų viena kitai negailime. O ir kūrybinis mūsų procesas vyksta skirtingu metu: aš miegoti einu, o dukra iki išnaktų dar dirba prie savo suknelės”, – pasakoja Gražina Šaparnienė, kuriai kruopštus darbas nėra naujiena.

Laimėjimai nuo Tiltagalių nenutolo

Vakaro pabaigoje, po atliktos meno mėgėjų koncertinės programos, bendrų nuotraukų ir padėkų visiems renginio  dalyviams, savo verdiktą išsakė dizainerių darbą vertinusi komisija.

Šiais metais dalyviams buvo įteiktos ne tik simbolinėmis atminimo dovanos, bet ir vertingi piniginiai prizai. Trečiąją vietą ir 50 eurų laimėjo tiltagalietė Audronė Jatužienė su kolekcija “Gamtos spalvos”. Antroji vieta ir 100 eurų atiteko Samantai šaparnytei už puikią pačios ir pristaytą suknelę “Be pavadinimo”. Pirmoji vieta teko, taip pat ne pirmus metus renginyje dalyvaujančiai ir savo dukrą Atėnę puošiančiai Aurelijai Braždžiūnienei iš Palaukių už jos kūrinį “Paprasta – nepaprastai”.

„Susidomėjimas renginiu neslūgsta. Šiais metais džiaugiamės žiūrovais ne tik iš skirtingų Lietuvos miestų, bet ir užsienio šalių. Augame, sulaukiame vis naujų idėjų, naujų dalyvių – šiais metais nuolatinių dalyvių gretas papildė Inga Dasevičienė su labai originaliu savo „Miško angelo” pristatymu – tad manau, kad šis gražus renginys sulauks ir gražių jubiliejinių metų”, – renginį apibendrino Tiltagalių kultūros centro direktorė Renata Kopūstienė.

Teksto ir nuotraukų autorė yra Arneta Matuzevičiūtė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: