Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-05-25

Kokius produktus ir kodėl reikia įtraukti į savo racioną, kad būtumėte sveikesni ir geriau jaustumėtės?

Būti sveikam ir gerai jaustis kiekvieną dieną – būtent tokia yra kiekvieno iš mūsų svajonė. Tačiau, ar taip ir bus, priklausys nuo daugybės įvairių priežasčių ir viena iš jų yra mūsų mitybos racionas. Puiki žinia ta, kad mes patys esame už tai atsakingi, tad jau šiandien galite jį pakeisti, įtraukdami  savo sveikatai labai naudingus produktus.

Kanapių aliejus

Tyras kanapių aliejus yra vienas svarbiausių produktų, kuris turi atsidurti jūsų mitybos racione dėl pačių įvairiausių priežasčių. Visų pirma, mes puikiai žinome, kad norėdami palaikyti gerą savo savijautą, turime gauti pakankamai vitamino D, o tai užtikrinti nėra jau taip ir paprasta, nes gyvename tokiame krašte, kuriame tikrai negalime mėgautis saulės šviesa ypač dažnai. Taigi, kadangi galimybė lepintis saule vos tik to panorėjus, yra ne tokia jau ir didelė, belieka tik galvoti apie tai, kaip šį svarbų ir sau reikalingą vitaminą galėtume gauti iš kitų šaltinių. Ir gera žinia ta, kad jų tikrai dar yra. Vienas iš jų yra ir kanapės. Apskritai, kanapės yra vienintelis šio vitamino turintis augalas. Taigi, jei reguliariai vartosite jų aliejų, aprūpinti organizmą vitaminu D, bus gerokai lengviau. Tačiau ir tai dar ne viskas – taip pat svarbu akcentuoti, kad šis aliejus yra labai turtingas ir kitomis, mūsų organizmui, ne ką mažiau svarbiomis medžiagomis, pavyzdžiui, kalcio, magnio ir kalio. Daugiau  apie šį, jūsų sveikatai naudingą produktą, sužinosite užsukę į https://cbd-oil.lt/. o kol  kas svarbu priminti, kad būtent šį aliejų yra ypač paprasta pritaikyti vartojimui: galite vartoti gryną, užlašinti keletą jo lašų tiesiog ant duonos riekelės ar papildyti juo savo ruošiamus sumuštinius, košes, salotas, užkandžius, kokteilius.

Graikiškas jogurtas

Dauguma žmonių, kurie ryte nenori vartoti daug maisto, yra įpratę valgyti jogurtą – skrandis neapsunkinamas, tačiau pasisotinti taip pat pavyksta. Taip pat dažnai šis produktas yra pasirenkamas, kai norisi tiesiog užkąsti. Vis dėlto, jei norite ilgainiui būti sveikesni ir jaustis dar geriau nei dabar, turėtumėte atminti, kad geriausia įprastą jogurtą keisti graikišku ir tam yra net keli argumentai: visų pirma, graikiškas jogurtas turi kur kas daugiau kalcio nei įprastas, o tai reiškia kad efektyviau bus stiprinami jūsų kaulai bei mažinama lūžių ir traumų tikimybė. Antra, graikiškas jogurtas turi kur kas daugiau baltymų, o tai reiškia, kad iš to paties šio produkto kiekio pasisotinsite greičiau, nei valydami įprastą jogurtą. Taigi, gausite mažiau kalorijų, tačiau būsite sotūs. Ir taip pat reikia pabrėžti, kad graikiškas jogurtas kur kas labiau skatina medžiagų apykaitą, lyginant su įprastiniu jogurtu.

Chia sėklos

Šis produktas irgi turėtų tapti jūsų kasdienybės dalimi, kadangi jame yra ypač daug vitaminų, mineralų ir antioksidantų, visko, ko reikia, sveikai būklei bei jaunatviškai išvaizdai palaikyti. Tačiau ir tai dar ne viskas – šios sėklos yra ne tik natūralus vitaminų ir kitų medžiagų šaltinis, bet ir padeda sumažinti širdies ligų tikimybę, o taip pat – gerina virškinimą.

Taigi, jei jūsų mitybos racione iki šiol nebuvo išvardintų produktų, pats metas uos įtraukti. Na, o taip pat verta priminti, kad pačių geriausių rezultatų pasieksite, jei vartosite kasdien. Chia sėklos su graikišku jogurtu gali sudaryti puikų jūsų pusryčių ar priešpiečių duetą, o kanapių sėklų aliejumi galite gardinti vakarines salotas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: