Šildymas įjungtas anksčiau nei pernai

Šių metų spalis buvo šaltesnis ir šildymo sezonas buvo paskelbtas anksčiau nei pernai.  Šildymo sezonas Panevėžyje buvo pradėtas  spalio 8 d., pernai –  spalio 20 d.  Šildymo dienų trukmė per mėnesį  buvo ilgesnė nei praėjusių metų spalį. Šio mėnesio vidutinė lauko oro temperatūra siekė 5,5 laipsnio šilumos, prieš metus – 6,7 laipsnio šilumos.  Gyventojams šiluma  kainavo  6,30 ct/kWh, pernai tuo pačiu laiku – 6,01 ct/kWh.

Kas lemia šildymo mokesčio dydį

Didžiausią įtaką suvartotam šilumos kiekiui šį spalį  turėjo mėnesio ilgesnis šildymo laikotarpis (dienų skaičius) bei šaltesnis oras, todėl gyventojai už šildymą mokės daugiau  nei pernai. Namo šilumos suvartojimas taip pat priklauso nuo  butų savininkų norų gyventi šilčiau ir kiekvieno  namo šilumos ūkio  prižiūrėtojo veiksmų, reguliuojant namo šildymo sistemą.

Kiekvieną mėnesį mokesčiai už šilumą suskaičiuojami suvartotą šilumos kiekį (kWh) padauginus iš  šilumos kainos (ct/kWh). Šilumos kaina visiems gyventojams  yra vienoda, o mokėjimų skirtumus už šildymą atskiruose pastatuose daugiausiai lemia skirtingas šilumos suvartojimas juose.

Kiek mokėsime už spalio  mėnesį šildytą būstą

Spalio mėnesį Panevėžyje būsto vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 6,22 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 0,39 Eur/m(2014 m. spalį vidutinis mokestis sudarė 0,24 Eur/m2). 50 kv. metrų buto šildymas gyventojams  vidutiniškai kainuos apie 20 Eur.

Daugumos namų, kuriuose yra įrengti automatizuoti šilumos punktai su galimybe automatiškai reguliuoti šildymo ir karšto vandens temperatūrą, gyventojams šildymas vidutiniškai kainuos 0,40 Eur/m2 .

Sąskaitos už šilumą bus mažiausios naujų ar renovuotų namų gyventojams, nes tokie namai gerokai mažiau suvartoja šilumos. Šį spalį  mokestis kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai sudarė 0,23 Eur/m2.

Daugiabučių namų su nemodernizuotais šilumos punktais gyventojai už vieno kvadratinio metro šildymą vidutiniškai mokės 0,48 Eur.

Tačiau yra namų, kurių gyventojai už šildymą mokės ir  po 0,90 Eur/m2 (Klaipėdos g. 34 ), ir po 1,29 Eur/m2 (Kerbedžio g. 24). Daugiausia mokės  mažų, nerenovuotų,  iki dešimties butų namų gyventojai.

Bendrovės internetiniame puslapyje www.pe.lt / Gyventojams/ Šilumos suvartojimas daugiabučiuose namuose/ Namo informacija – Panevėžys/  galima sužinoti, kiek gyvenamieji namai vidutiniškai suvartojo šilumos vienam kvadratiniam metrui šildyti  ir kiek tenka mokėti už  buto kvadratinį metrą.

Visi AB „Panevėžio energija“ vartotojai  bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt  gali prisijungti prie Klientų savitarnos portalo ir peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį,  jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.

Šiluma pinga nuo lapkričio

AB „Panevėžio energija“ informuoja,  kad  jau nuo lapkričio 1d. nustatyta šilumos kaina 5,94 ct/kWh gyventojams mažėja 5,7 procento, palyginti su spalio mėnesio šilumos kaina, o palyginti su praeitų metų  lapkričiu –  už šilumą mokės  8,3 procento mažiau.

 

Daiva Paulauskienė

AB „Panevėžio energija“

Atstovė spaudai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: